#Cleantheforestchallenge nabiera tempa. W akcję angażują się uczniowie!

0
Fot. Czytelniczka
Jednym z bardziej przykrych widoków podczas spaceru w lesie są śmieci, które można spotkać na każdym kroku. Między drzewami oprócz szkła, można znaleźć plastik, opony lub części samochodowe. #Cleantheforestchallenge ma na celu zachęcić do sprzątania lasów, a zapoczątkował to jeden z mieszkańców Ostrowa. Teraz do akcji dołączają nawet uczniowie i nauczyciele szkół.

Akcja narodziła się w głowie pana Dawida, który biegając, za każdym razem spotyka się z istnym śmietniskiem w lasach. – Pomysł na akcję tlił się już od jakiegoś czasu. Myślałem, żeby zaproponować współpracę z Miejskim Zakładem Zieleni i zorganizować na przykład lokalną akcję zbierania śmieci. Jednak ostatnio bardzo modne zrobiły się różnego rodzaju challenge, więc pomyślałem, że może spróbuję w ten sposób. Tym bardziej, że znajomi z wielu zakątków Polski, których spotykam na różnego rodzaju zawodach, również widzą ten problem w lasach wokół siebie – wyjaśniał pod koniec maja w rozmowie z portalem.

CZYTAJ: Weź worek i biegnij do lasu! Czym jest #cleantheforestchallenge?

Akcja została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców Ostrowa i dołącza do niej coraz więcej osób. Do akcji dołączyli także uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim. “Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że pierwsi uczniowie i nauczyciele dołączyli do wyzwania #cleantheforestchallenge. W ostatnich dniach w okolicznych lasach ubyło śmieci, a to za sprawą: Tobiasza, Julii i Wiktorii z 7b oraz nauczycieli (…)” – czytamy na fanpage’u szkoły.

#cleantheforestchallenge – wyzwanie podjęte!Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że pierwsi uczniowie i…

Opublikowany przez Szkoła Podstawowa nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim Poniedziałek, 8 czerwca 2020

Problem śmieci w lasach jest coraz poważniejszy, a przejście 200 metrów leśną ścieżką może skończyć się trzema pełnymi workami śmieci. Taką wiadomość otrzymaliśmy od naszej czytelniczki: “Syn poprosił mamę, żeby poszła z nim do lasu. Przeszli 200 metrów i uzbierali trzy wielkie worki śmieci. Nie wstyd wam ludzie zostawiać taki bałagan i niszczyć przyrodę?”.

Pamiętajmy, że śmiecenie w lasach to wykroczenie, za które można otrzymać karę grzywny od 20 zł do 5000 zł. W przypadku zakopywania śmieci w lesie, może grozić kara nawet do 30 dni aresztu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick