Ciężarówka uderzyła w dom. Na miejscu trwa akcja służb [ZDJĘCIA]

0
Fot. Adam Majewski/jarocin112.pl
W Fabianowie w Gminie Dobrzyca (powiat pleszewski) kierowca samochodu ciężarowego uderzył w dom mieszkalny. Osobie przebywającej w budynku oraz kierowcy pojazdu nic się nie stało. Na miejscu trwa akcja służb. Pracują tam strażacy, policjanci oraz pogotowie energetyczne. Dla lokatorów przygotowywany jest lokal zastępczy.

W momencie wypadku, w domu przebywała tylko jedna osoba. Nie odniosła ona jednak żadnych obrażeń. Pomocy medycznej nie wymaga także kierowca. Wyszedł z pojazdu o własnych siłach. – W budynku łącznie mieszkają cztery osoby. Trwają działania strażaków. Na miejscu jest 5 zastępów straży pożarnej, policja oraz pogotowie energetyczne – informuje asp. Mariusz Glapa, oficer prasowy PSP w Pleszewie.

Policjanci na miejscu prowadzili działania wyjaśniające okoliczności zdarzenia. – 50-letni kierowca z powiatu wolsztyńskiego najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy – poinformowała st. asp. Monika Kołaska z pleszewskiej policji.

Dla rodziny szykowany jest lokal zastępczy, budynek nie nadaje się póki co do zamieszkania.

WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDZIESZ NA JAROCIN112.PL

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick