Ciało znalezione w lesie i ponad 100 interwencji policji. Bilans nocy sylwestrowej w regionie

1
Fot. fanpage grupy Szukamy i Ratujemy
Ponad 100 interwencji w Południowej Wielkopolsce, tragiczny finał poszukiwań zaginionego mężczyzny i kierowca na podwójnym gazie. Choć policjanci mieli sporo pracy w noc sylwestrową, mówią, że była zdecydowanie bardziej spokojna niż te w minionych latach.

Ostrów Wielkopolski

Powitanie 2021 roku przebiegło niezwykle spokojnie, choć ratownicy medyczni mieli – jak co roku – dużo pracy. – Były przypadki poparzeń, czy urazów od petard, ale to nie były bardzo poważne wypadki – poinformował portal wlkp24.info Adam Stangret, zastępca kierownika SOR-u.

Spokojną noc odnotowali policjanci. Być może wpływ na to miał zakaz przemieszczania się od godziny 19.00 w Sylwestra do godziny 6.00 rano w Nowy Rok. – Obyło się bez incydentów i mandatów. Było spokojnie – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy ostrowskiej komendy.

CZYTAJ: Pożar samochodu, kontenera i sadzy w kominie. Pracowita noc ostrowskich strażaków

Jarocin

W nocy doszło do wypadku samochodowego w Przybysławiu (gmina Żerków). Pasażer i kierowca zostali zatrzymani i przebywają w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. To obywatele Ukrainy, którzy byli pijani. – Po przybyciu policji na miejsce okazało się, że sami opuścili pojazd. Zostali zatrzymani aż do przesłuchania w celu ustalenia, który z nich kierował samochodem – mówi asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Kolejna osoba z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Jarocińscy policjanci otrzymali również informację o zaginięciu mieszkańca Goliny, który wyszedł z domu ok. 4.00 nad ranem i od tego czasu nie było z nim kontaktu. Pod wieczór policja poinformowała, że jego ciało znaleziono w lesie. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn śmierci.

Kalisz

Do piątkowego poranka odnotowano około 80 różnego rodzaju interwencji związanych głównie z hałasem i zakłócaniem ciszy nocnej. – Policjanci zatrzymali także nietrzeźwego kierowcę oraz dwie osoby, które także kierowały samochodami pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze nie wystawili ani jednego mandatu za przemieszczanie się mimo zakazu. W porównaniu do Sylwestrów z poprzednich lat można uznać, że tym razem było raczej spokojnie – wyjaśnia asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Krotoszyn

Tym razem wyjątkowo spokojnie przebiegł Sylwester także w Krotoszynie. Ludzie wzięli sobie do serca prośby związane z obostrzeniami i mało osób przemieszczało się po ulicach. – Policjanci starali się zwracać uwagę przede wszystkim na zachowanie bezpieczeństwa. Interwencji było zdecydowanie mniej niż w kilku ostatnich latach, a dotyczyły one głównie zachowania mieszkańców po spożyciu alkoholu – mówi asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick