Chirurgia i interna od zera. Personalne czystki w ostrzeszowskim szpitalu

2
Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia powoli podnosi się się z kolan po serii tragicznych zdarzeń, do których doszło w ubiegłym roku. Śmierć poniosły dwie młode kobiety. Te dwa zdarzenia pociągnęły za sobą lawinę decyzji: zmiana na stanowisku prezesa, wymiana rady nadzorczej, a ostatecznie przejęcie Oddziału Chirurgicznego i Wewnętrznego przez nową kadrę medyczną.

Zmiany zaszły z początkiem września. Stery Oddziału Chirurgicznego przejął Jacek Mikołajków. Nowy szef chirurgi w najbliższych planach ma także rozwinięcie i zwiększenie liczby zabiegów drogą laparoskopową. Ma pojawić się także dermatom, dzięki któremu lekarze będą mogli wycinać duże zmiany skórne oraz przeprowadzać przeszczepy skóry. – Planujemy w najbliższym czasie postawienie tak naprawdę nowego oddziału wraz z blokiem operacyjnym. To wszystko ma być na miarę XXI wieku, by pacjenci czuli się tu komfortowo – mówi Jacek Mikołajków.

Nowy szef ostrzeszowskiej chirurgii ma trudne zadanie. Przejął oddział o nienajlepszej renomie, z zupełnie nową, nieznaną sobie kadrą medyczną. Zapewnia jednak, że po miesiącu jest w stanie zapewnić, że medycy pracujący na oddziale to wykwalifikowani profesjonaliści. – Poznajemy się, ale wiem, że są to wykwalifikowane osoby, które znają się na swojej pracy. Próbuję też pozyskać jeszcze kilku lekarzy, którzy nam pomogą – dodaje nowy szef chirurgii.

Zmiany personalne zaszły także na Oddziale Wewnętrznym, czyli tzw. Internie. Tu stanowisko kierownika przejęła Aneta Fijałkowska. Również tutaj pojawił się nowy zespół medyczny. Nowi lekarze mają podnieść standardy opieki medycznej w ostrzeszowskiej placówce. – Swój zespół znałam już wcześniej z innych szpitali. Myślę, że pracuje nam się dobrze i oby tak zostało. Najwyższym celem naszego działania jest dobro pacjenta – mówi Fijałkowska.

Jarosław Iwaszkiewicz, dyrektor do spraw medycznych Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia informuje nas, że szpital działa normalnie w trybie czterooddziałowym. – Jeśli zdarzy się pacjent, który będzie wymagał natychmiastowej pomocy to taka również zostanie mu udzielona – dodaje Iwaszkiewicz.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

    • Do pacjenta oraz jego rodziny plus do pozostałych pracowników szpitala.Bo poziom kultury u tych nowych lekarzy raczej zerowy .A miało być lepiej !;!???

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick