Chcieli zebrać 1 tys. zł. Mają już ponad 5 mln zł, a kwota ciągle rośnie

2
Fot. facebook.com
Zebranie 1 tys. zł miało być symbolicznym napełnieniem pieniędzy ostatniej puszki WOŚP, z którą na ulicach Gdańska kwestował zamordowany prezydent Paweł Adamowicz. Miało być, bo tę kwotę udało się zebrać w błyskawicznym tempie, a kolejne wpłaty nadeszły lawinowo. Na kilka godzin przed zakończeniem zbiórki wiadomo już, że internauci wpłacili ponad 5,3 mln zł, a licznik wciąż się kręci.

Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który niemal od początku istnienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był jej wolontariuszem, internauci wpadli na pomysł, by symbolicznie zapełnić pieniędzmi jego ostatnią puszkę. Utworzyli zbiórkę na Facebooku, której maksymalna kwota wynosiła 1 tys. zł. Odzew internautów przerósł najśmielsze oczekiwania wszystkich, którzy śledzą wirtualną kwestę, bo… zebrano już ponad 5,3 mln zł, a kwota rośnie z minuty na minutę.

ZOBACZ TEŻ: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o 27. finale WOŚP w regionie

W poniedziałek wieczorem jeden z internautów napisał w komentarzu pod zbiórką, że czeka aż zostanie przekroczona granica 3,5 mln zł i idzie spać. We wtorek rano ogólnopolskie media zastanawiały się, kiedy zostanie „złamana” granica 5 mln zł. Udało się tego dokonać przed południem, ale internauci nie zamierzają przestać, chcąc jeszcze bardziej wyśrubować rekord.

Kolejny z internautów napisał: „Szkoda, że akcja dziś się kończy. Z każdą chwilą pieniędzy przybywa coraz więcej. Do północy pewnie będzie 7-8 mln. A co by było za tydzień?”.

W zbiórkę zaangażowało się ponad 88 tys. osób, a wśród nich wielu mieszkańców południowej Wielkopolski, który także postanowili wesprzeć WOŚP datkiem, mimo że finał 27. edycji odbył się w niedzielę 13 stycznia. Internauci z naszego regionu są znani z hojności i empatii. Niedawno pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i raptem w kilkanaście dni zebrali ponad 300 tys. zł na zakup leku Kasi Tomaszewskiej, dla której jest on niezbędny w spowolnieniu skutków choroby nowotworowej.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Popieram puszkę Adamowicza w przeciwieństwie do blichtru Owsiaka. Nikt nie policzył kosztów WoŚp przez te ponad 25 lat, dowiadujemy się tylko ile zebrano… Poza tym Pani Patrycja nie rości sobie aspiracji do autorytetu moralnego za okazaną pomoc …

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick