DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Chciał zrobić na złość żonie, więc przestał karmić psa! Interweniowało Help Animals

Nie tak dawno informowaliśmy o Charliem, który został odebrany z rąk swojego oprawcy. Był tak wygłodzony, że nie potrafił utrzymać się na własnych łapach. Jego „opiekun” twierdził wtedy, że pies jest chory, ale sam z tego wyjdzie. Czworonóg został wtedy odebrany mężczyźnie i w spokoju wraca do sił. Już niedługo będzie szukał nowego domu.

Teraz wolontariusze Stowarzyszenia Help Animals interweniowali po raz kolejny. Z jednej z posesji została zabrana wygłodzona suczka. Karmen nie przeżyłaby kolejnej nocy, gdyby nie osoby postronne, które dały jej jedzenie i wezwały odpowiednie służby. – Ten pies był w domu od szczeniaka i był kupiony dla dziecka. Gdy był mały to przebywał w domu, ale gdy podrósł trafił do kojca na dwór. Karmen raz była w ciąży, ale wszystkie szczeniaki nie przeżyły. Nikt nawet wtedy nie poszedł z nią do weterynarza, by chociażby zatrzymać laktację – opowiada Ania, jedna z wolontariuszek Help Animals.

Okazało się, że głodzenie psa zaczęło się, gdy żona mężczyzny wyprowadziła się z domu. – On to robił z pełną premedytacją. To było celowe i świadome działanie. Tłumaczył, że pies nie chce jeść, a gdy radzono mu wizytę u weterynarza to mówił, że go nie stać. Wiemy, że mężczyzna pracuje i jest dość zamożny – dodaje wolontariuszka.

Karmen jest pod opieką lekarską, przeszła już pierwsze badania i trwa oczekiwanie na ich wyniki. Na ich podstawie będzie można podejmować dalsze decyzje. Suczka nie jest agresywna, lękliwa. – Karmen przebywa w domu tymczasowym. Gdy dojdzie do siebie, zaczniemy szukać dla niej nowego domu. Chętni, by przygarnąć zwierzę, mogą się już z nami kontaktować – informuje Ania.

Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy Dla Zwierząt Help Animals informuje też, że sprawa została zgłoszona organom ścigania.

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • ZZ
  zyg zag

  poniedziałek, 6 marca, 2023

  Może by temu facetowi załatwić spotkanie z Marcinem Różalskim.

  Odpowiedz
 • J
  Janina

  poniedziałek, 6 marca, 2023

  właściciela na łańcuch i owsianka raz w tygodniu

  Odpowiedz
 • E
  elsinor

  poniedziałek, 6 marca, 2023

  Zabrać psa, a za koszty leczenia niech zapłaci właściciel, tak powinno być, krzywdzisz, to płacisz za skutki

  Odpowiedz
 • P
  psiara

  wtorek, 7 marca, 2023

  Że też takie głupki ziemię zaludniają……

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowianka

  czwartek, 9 marca, 2023

  Co z wami ludzie ,

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz