DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

"Sam z tego wyjdzie" - skrajnie wygłodzonego psa odebrano właścicielowi

Kaliskie Stowarzyszenie „Help Animals” zostało poinformowane o wygłodzonym psie, który znajduje się na jednej z posesji w podkaliskiej wsi. Wolontariusze w trybie pilnym udali się pod wskazany adres. „Na miejscu znajdował się skrajnie zagłodzony pies, który nie był w stanie sam wyjść z budy. Był tak słaby, że nie mógł utrzymać głowy. Drugi psiak, przy budzie, także wychudzony. Bulwersujący jest fakt, że „opiekun” przyznał, że pies jest chory, ale sam z tego wyjdzie, jak to miało już miejsce jakiś czas temu” – czytamy na fanpage’u stowarzyszenia.

Pies od wolontariuszy otrzymał imię Charlie i został zabrany z posesji w stanie zagrażającym życiu. Właścicielowi odebrano także drugiego psa – Tinę.

Jak informują przedstawiciele stowarzyszenia, sprawa została zgłoszona na policję. Właściciel może odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzęciem.

To już kolejny przypadek, gdy ktoś zostawia czworonoga na pewną śmierć. Na początku lutego świadkowie odnaleźli psa przywiązanego do słupa na terenie Wału Piastowskiego w Kaliszu. Obok widniała kartka z napisem „do zabrania”. Zwierzę trafiło pod opiekę schroniska, gdzie został zaopiekowany i obecnie przebywa na kwarantannie. Szukany jest mu nowy, kochający dom.

CZYTAJ: Pies przywiązany do słupa. Obok kartka „do zabrania”…

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • O
  Ostrowianka

  środa, 8 lutego, 2023

  Sam się nażarł a psy zdychały z głodu i pragnienia .chory to jest na pewno na ten pusty łeb,skoro inni tak traktują psy jak pasożyt ktòrym nie trzeba dawać jeść to on też ,to się nigdy nie zmieni ,jedynym sposobem i karą jest grzywna ktòra takie puste łby najbardziej boli i kara za ewidentne znęcanie się .

  Odpowiedz
 • J
  jako

  środa, 8 lutego, 2023

  taki zwyrodnialec nie zasługuje zeby godnie żyć, do budy z nim albo najlepiej głęboko….

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz