Chcesz uzyskać dofinansowanie na nowy piec? W OCK-u odbędzie się spotkanie

3
Fot. UMOstrów
Fundacja Czyste Powietrze organizuje w najbliższy czwartek spotkanie w Ostrowskim Centrum Kultury. Może na nie przyjść każdy, kto jest zainteresowany otrzymaniem dofinansowanie na zakup nowego pieca grzewczego oraz termomodernizację domu.

Program Czyste Powietrze ma pomóc uświadomić mieszkańców o szkodliwości palenia w piecach starej generacji, tzw. „kopciuchach”. Jest to też pomoc finansowa, a na walkę ze smogiem przeznaczono 103 mln złotych.

Na spotkaniu mieszkańcy otrzymają bezpłatną pomoc w wypełnieniu wniosku o dotację oraz otrzymają porady, jak zacząć ogrzewać dom w sposób ekologiczny. Podczas spotkania doradcy z Fundacji Czyste Powietrze opowiedzą m.in. kto może ubiegać się o dofinansowanie, jak wyliczyć kwotę dotacji, na które działania można uzyskać zwrot z programu.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (10 października) o godzinie 16.30 w Ostrowskim Centrum Kultury. Spotkanie jest bezpłatne.

Smog jest w Ostrowie dużym problemem. Podczas zeszłorocznego sezonu grzewczego, czujniki zanieczyszczeń podnosiły się nawet do 800% powyżej normy. Tegoroczny sezon także już się rozpoczął. Tylko w poniedziałek (7.10) stężenie pyłów PM 2,5 podniosło się do 460%, a PM 10 wskazywało na wzrost o 338%.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 7
    1

    Chciałbym dofinansowanie na ekologiczne paliwo do nowego kotła 🙂 Na kocioł mnie i prawie każdego stać, a na wkład do niego już nie! Ekologiczna ogrzewanie MUSI być tanie. Przed wyborami nie usłyszałem z żadnej strony o tym, że trzeba walczyć z cenami energii.

  2. Zastanawia mnie ile w tym kopcichow a ile nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego. Jak 3/4 Ostrowa mieszkalo w blokach to na te 3/4 byl jeden komin raptem.
    Najlepszym rozwiazaniem na zanieczyszczenia srodowiska jest niska emisja nowych dzieci.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick