Chcesz usunąć azbest? Możesz złożyć wniosek

3
Fot. UMOstrów
W Ostrowie Wielkopolskim rusza program, dzięki któremu mieszkańcy miasta mogą pozbyć się ze swoich budynków niebezpiecznych elementów azbestowych. Nabór wniosków rusza już 3 sierpnia i potrwa do końca miesiąca. Zgłoszenia wraz z załącznikami należy składać w wersji papierowej.

Ostrowski Urząd Miejski pozyskał środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na usuwanie wyrobów zawierających azbest. – W naszym mieście nadal funkcjonują budynki, które powstawały przy użyciu niebezpiecznego dla zdrowia azbestu. Namawiamy wszystkich tych, którzy są właścicielami takich obiektów, by się takich elementów pozbyć. Azbest zostanie unieszkodliwiony na składowisku odpadów niebezpiecznych przez specjalistyczną firmę posiadającą niezbędne pozwolenia – przekonuje Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa.

Z programu mogą skorzystać osoby fizyczne, jak również wspólnoty mieszkaniowe, działkowcy uprawnieni do korzystania z niej w rodzinnym ogrodzie działkowym oraz osoby posiadające nieruchomości na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ostrów. Kolejne elektryczne autobusy jeszcze tego lata

Ci, którzy zakwalifikują się do programu będą mieli zapewnione zdemontowanie szkodliwych elementów z budynku, ich transport oraz unieszkodliwienie w odpowiedniej instalacji. Miasto sfinansuje to w 100%. W skład kosztów nie wchodzi jednak zakup nowych pokryć dachowych dla mieszkańców.

Nabór zgłoszeń w ramach programu rozpocznie się 3 sierpnia 2020 r.  i potrwa do 31 sierpnia 2020 r. (włącznie). Zgłoszenia wraz z załącznikami należy składać w wersji papierowej:

– w Referacie Obsługi Mieszkańców zlokalizowanym na parterze budynku Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim,

– na adres Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (Al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski)

Za datę złożenia zgłoszenia uznaje się dzień wpływu do Urzędu Miejskiego. Zgłoszenia złożone przed dniem rozpoczęcia naboru i po dniu jego zakończenia pozostawiane będą bez rozpatrzenia. Formularze dostępne są w Urzędzie Miejskim oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobra wiadomość. Szkoda tylko, że niekompletna. W biuletynie podano kwoty ,śmieszne kwoty.30 tysięcy na cały program,ma wszystkie wnioski.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick