Chcą skontrolować wodociągi? To mogą być oszuści!

0
Metoda na wnuczka, czy na policjanta odchodzi powoli w zapomnienie. Złodzieje coraz częściej zmieniają sposoby, by okraść seniorów. Na terenie powiatu ostrowskiego doszło do kolejnej kradzieży. Poszkodowana została 79-letnia kobieta. Z jej mieszkania zniknęło ponad 1500 złotych.

Tym razem do mieszkania seniorki zapukały osoby podające się za pracowników wodociągów. Pod pretekstem zanieczyszczenia wody, weszli do środka.

Mężczyzna kazał jej puścić wodę z kranu do zlewu, celem sprawdzenia czy nie jest zanieczyszczona, a także opowiadał jej różne rzeczy na temat wody i wodociągów. W tym samym czasie inna osoba plądrowała pomieszczenia domu.

CZYTAJ: Jest wstępna przyczyna śmierci lekarza z pleszewskiego szpitala

Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność. Przed ewentualnym wpuszczeniem ich do środka zadzwońmy do administracji osiedla lub instytucji, na którą się powołują, by potwierdzić ich wiarygodność. – Pod żadnym pozorem nie pozostawiajmy takich osób samych w pomieszczeniach, nie pokazujmy im żadnych pieniędzy czy dokumentów. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, co do osób usiłujących wejść do mieszkania należy niezwłocznie powiadomić policję – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick