Ceny żywności już nigdy nie spadną? Tak twierdzi minister rolnictwa

0
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk na minionym spotkaniu z mieszkańcami w Orpiszewie (gm. Krotoszyn) poruszył kilka bieżących tematów nurtujących rolników. Były to m.in. sprawy związane z ASF, cyfryzacją i składaniem wniosków dotacyjnych online czy kryzysem energetycznym. Zapytany o rosnące od wielu miesięcy ceny żywności odpowiedział bez zastanowienia: "Tak naprawdę to wszystko jest pochodną wojny na Ukrainie". W dalszej części wypowiedzi dla Telewizji Proart HD omówił sytuację dodając, że prawdopodobnie nie mamy co liczyć na jakikolwiek powrót do dawnych cen produktów rolnych: warzyw, owoców, nabiału, mięsa. Całość wypowiedzi publikujemy na portalu wlkp24.info.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk odwiedził Wielkopolskę w ramach swoistego tournee. We wtorek 8 listopada wizytował Pleszew i Jarocin, a w środę 9 listopada odwiedził Kępno, Rawicz oraz Orpiszew w powiecie krotoszyńskim.

Na otwartym spotkaniu z mieszkańcami rozmawiał m.in. o bioasekuracji i walką z ASF, cyfryzacji rolnictwa i o problemach wynikających z konieczności wnioskowania online o różne formy wsparcia, o rosnących cenach energii i wsparciu rolników w tym zakresie czy o suszy – jej skutkach i zabezpieczaniu się przed nią.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick