Centrum Symulacji Medycznej w Kaliszu już otwarte!

0
Fot. kalisz.pl
Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej otwiera przed studentami kaliskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej nowe możliwości. Już od początku nowego roku akademickiego będą mogli korzystać z technologii poprawiających jakość ich kształcenia.

Na kaliskim wydziale Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego 23 września otwarto Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Celem budowy centrum jest poprawa jakości kształcenia studentów i pomoc przy wdrażaniu ich na rynek pracy.

W skład instytucji wchodzą: sala opieki pielęgniarskiej, sala symulacji z zakresu BLS, sala symulacji z zakresu ALS, sala ćwiczeń umiejętności technicznych i sala ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich. Dzięki otwarciu Centrum Symulacji Medycznej studenci pielęgniarstwa nabędą praktycznych umiejętności przydatnych przy pracy z pacjentem.
– Prowadzenie zajęć metodami symulacji medycznej umożliwi studentom naukę technik samodoskonalenia, co w efekcie przyniesie umiejętność uczenia się przez całe życie. Jest to istotne z uwagi na bardzo szeroki zakres umiejętności potrzebnych w trakcie wykonywania zawodu w różnych obszarach (np. chirurgii, pediatrii, geriatrii itp.) – informuje na stronie internetowej uczelni kierownik projektu, dr Katarzyna Juszczak.

Nauka w nowoczesnej instytucji nie tylko przygotuje studentów do przyszłego zawodu, ale także sprawi, że nabędą pewności swoich umiejętności, której oczekują od nich przyszli pracodawcy, a przede wszystkim przyszli pacjenci.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick