Centrum Nauki Kopernik w Jarocinie? Są na to pieniądze

0
Fot. jarocin.pl
W Jarocinie powstanie Małe Centrum Nauki Kopernik. To jedno z 32 miast w Polsce, w których taki projekt zostanie zrealizowany. Tamtejszy samorząd otrzymał dofinansowanie na utworzenie Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.

Pierwsze Małe Centrum Nauki Kopernik powstało w Piotrkowie Trybunalskim. Kolejne otwarte zostanie w Raciborzu. Taki projekt zostanie zrealizowany również w Jarocinie. Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA powstaną przy działających już instytucjach, takich jak domy kultury, biblioteki, muzea. Będą czerpać z doświadczeń edukacyjnych i wystawienniczych Centrum Nauki Kopernik. Lokalizacja strefy nie jest przypadkowa. Zrewitalizowany Pałac Radolińskich to jeden z ważniejszych argumentów, które przesądziły o tym, że SOWA „wyląduje” właśnie w Jarocinie, w sąsiedztwie nowej, multimedialnej wystawy stałej muzeum, poświęconej historii Ziemi Jarocińskiej, w sąsiedztwie wspaniałych instytucji kultury, które mają swe siedziby w naszym pięknym pałacu mówi Adam Pawlicki, włodarz gminy.

Każde takie miejsce zostanie nieodpłatnie wyposażone w wystawę, zestawy do prowadzenia warsztatów edukacyjnych oraz pakiet programów edukacyjnych, przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik. Instytucje będą także zaproszone do udziału w programach realizowanych przez Kopernika, takich jak Klub Młodego Odkrywcy czy program edukacji kosmicznej realizowany wspólnie z Europejską Agencją Kosmiczną.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick