Centrum Nauki Kopernik na kółkach w Krotoszynie

0
20 mobilnych stacji badawczych oraz trzech edukatorów przyjedzie do Krotoszyna. Jest to skład Centrum Nauki Kopernik, które w postaci naukobusu jeździ po Polsce i przekonuje zwłaszcza młodych, że nauka potrafi zachwycić, bawić i zainteresować.

Naukobus pojawi się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Krotoszynie 5 i 6 lipca. W tym czasie stacje badawcze będą rozstawione w szkole, a uczniowie, będą mogli korzystać z nich przez 6 godzin dziennie. – Będzie można przetestować m.in. uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca”, czyli propozycje doświadczeń, które będzie można wykonać samemu w domu – mówi Katarzyna Nowicka, rzecznik prasowy Centrum Nauki Kopernik.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Przyjazd naukobusu to inicjatywa Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki niej dzieci z mniejszych miejscowości także mają szansę zapoznać się z naukowymi atrakcjami nie jadąc do Warszawy.

Naukobus odwiedził Ostrów Wielkopolski jesienią zeszłego rokuWtedy dzieci mogły dowiedzieć się, czy człowiek ma super-pamięć oraz gdzie jest granica utrzymania równowagi u człowieka.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick