Inny wymiar nauki. Eksperymenty przyjechały do SP5

0
Bilety do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wiele osób rezerwuje kilka tygodni przed planowaną wizytą w centrum doświadczalnym, szkolne grupy często muszą robić rezerwacje z nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Dlatego Centrum Nauki Kopernik wysyła w trasę „Naukobusy”, które do szkół przywożą część ekspozycji i sprawiają, że nauka jest na wyciągnięcie ręki.

Czy człowiek ma super-pamięć? Jak można wypracować sobie refleks i zręczność? Gdzie jest granica utrzymania równowagi u człowieka? Czy oko ludzkie z kilku kropek na ekranie jest w stanie oczytać dany kształt? Uczniowie ostrowskiej Szkoły Podstawowej nr 5 po dzisiejszej wizycie „Naukobusa” z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie z pewnością znają już odpowiedzi na te pytania, ale i będą mieli teraz duże wymagania na lekcjach przyrody. Poznali zupełnie inny wymiar nauki dzięki piętnastu ekspozycjom doświadczalnym, które przywieźli dziś do szkoły animatory z CNK w Warszawie.

– Chcemy przede wszystkim docierać do uczniów szkół w mniejszych miastach czy nawet na wsiach. Wiemy, że nie wszystkich rodziców czy nawet szkoły stać na to, żeby zabrać dzieci do nas. A poprzez te doświadczenia mogą zachęcić się do nauki, poznać jej zupełnie inny wymiar – wyjaśniał dziś obecność „Naukobusa” w SP5 animator z Centrum Nauki Kopernik, Piotr Marsz.

Przyjazd „Naukobusa” do Ostrowa Wielkopolskiego zorganizował Senator RP Łukasz Mikołajczyk, inicjatywę wsparł samorząd miejski. Lekcję z eksperymentami odbyły dziś wszystkie klasy Szkoły Podstawowej nr 5. Czy uczniom się podobało? Odpowiedź w materiale filmowym. Temat pojawi się także w dzisiejszych „Wydarzeniach” telewizji Proart o 17:20.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick