DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Centrum handlowe w miejscu dawnego browaru?

Wracamy do tematu przyszłości gruntów, na których do niedawna znajdowały się budynki dawnego browaru Hirscha w Ostrowie Wielkopolskim. W przeszłości mogło tam powstać centrum handlowe, ale niewykluczone, że ten pomysł do końca nie upadł.

Jak informuje branżowy serwis SCF News Retailnet, kompleks tego rodzaju może w przyszłości stanąć na miejscu dawnego browaru. Może to być centrum handlowe zlokalizowane najbliżej ostrowskiego rynku – raptem kilkaset metrów od niego, a do tego przy ruchliwym skrzyżowaniu ul. Raszkowskiej, Al. Słowackiego i Krotoszyńskiej.„Planowane centrum handlowe będzie nowoczesnym ośrodkiem zakupowym, którego projekt architektoniczny będzie wpisywał się w charakter otaczającej teren śródmiejskiej zabudowy. Będzie to innowacyjny kompleks budynków, o łącznej powierzchni handlowej wynoszącej kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych” czytamy w artykule.

Zbieramy dla Was informacje na ten temat. Wkrótce podamy więcej szczegółów dotyczących potencjalnej inwestycji.

Centrum handlowe miało powstać również na terenie dawnego dworca PKS w Ostrowie Wielkopolskim. W lutym 2020 roku wyburzono budynek i perony. Pozostał ogrodzony plac, ale inwestycja nie ruszyła do dzisiaj.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz