CBA w urzędzie w Dobrzycy. Burmistrz: „To zagrywka polityczna”

1
To nie koniec wizyt pracowników Centralnego Biura Antykorupcyjnego na terenie Południowej Wielkopolski. Okazuje się, że taka sytuacja miała też miejsce w Urzędzie Gminy i Miasta Dobrzyca, w powiecie pleszewskim.

Pracownicy Centralnego Biura Antykorupcyjnego potwierdzają działania w Dobrzycy. – Prowadziliśmy tam działania analityczno-informacyjne, nie można jednak mówić o kontroli. Otrzymaliśmy potrzebne dokumenty, które pomogą nam podjąć decyzję o przeprowadzeniu koniecznej kontroli – mówi Piotr Kaczorek z CBA.

CZYTAJ TEŻ: Centralne Biuro Antykorupcyjne w ostrowskim szpitalu

Burmistrz Dobrzycy śmiało stawia tezę, że wizyta CBA to zagrywka polityczna ze strony przeciwników. – Funkcjonariusze poprosili o dokumenty odnośnie projektu kanalizacji, remontu ulicy Prostej oraz dwóch szkół. Ja jestem spokojny, bo wiem, że w papierach wszystko jest w porządku. Uważam, że to zagrywka czysto polityczna. Funkcjonariusze nie zdążyli jeszcze wyjść z urzędu, a opozycja już pisała o tym na swoich mediach społecznościowych. Kampania wyborcza rozpoczęła się na dobre – komentuje Jarosław Pietrzak, burmistrz Gminy i Miasta Dobrzyca.

W środę do ostrowskiego urzędu miejskiego przyjechali funkcjonariusze nie CBA, ale Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Wizyta dotyczyła budowy basenu miejskiego.

CBA nie podało informacji o działaniach w innych miastach południowej wielkopolski.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick