Centralne Biuro Antykorupcyjne w ostrowskim szpitalu [AKTUALIZACJA]

6
To już druga w ostatnim czasie wizyta funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Ostrowie Wielkopolskim. W lipcu CBA odwiedziło Miejski Zarząd Dróg, choć z początkowych informacji wynikało, że weszli oni na teren urzędu miejskiego. Teraz dowiedzieliśmy się, że funkcjonariusze z łódzkiej delegatury odwiedzili ostrowski szpital.

CZYTAJ TEŻ: Klimek dementuje: „Nie było CBA w Urzędzie Miejskim”

Jak poinformował nas przedstawiciel Centralnego Biura Antykorupcyjnego, kontrola rozpoczęła się już we wtorek, ale funkcjonariusze złożyli wizytę także dzisiaj. Kontrola ma dotyczyć wybranych zamówień publicznych na lata 2015-2018. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że może chodzić o nowo wybudowane skrzydło ostrowskiego szpitala, ale tego CBA nie potwierdza.

– W ostrowskim szpitalu rozpoczęła się rutynowa kontrola procedur przetargowych. Centralne Biuro Antykorupcyjne jest instytucją powołaną do tego typu kontroli i weryfikacji różnorodnych zadań. A należy pamiętać, że Szpital w Ostrowie Wielkopolskim jest wielkim placem budowy. Takie są potrzeby i oczekiwania mieszkańców, aby tych inwestycji było jak najwięcej. Stąd też zainteresowanie ze strony CBA – mówi portalowi wlkp24.info Janusz Grzesiak z biura promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak podkreśla, szpital przekazał funkcjonariuszom CBA do wglądu wszelką niezbędną dokumentację. – Traktujemy tę wizytę jako jedną z wielu kontroli, a nie w kontekście walki politycznej w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi – zaznacza.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. To nie są przedwyborcze zagrywki PiS, bo przecież w powiecie ostrowskim jest koalicja PO-PiS i ma się dobrze. CBA sprawdzi jednych i drugich. Czekamy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick