DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Canada Trip - raport z podróży. Oglądaj na wlkp24.info i w TV Proart

Wojciech Gawroński rowerem chce pokonać Kanadę. Będziemy śledzić jego wyprawę. Oglądaj „Canada Trip”.

Wiosna to czas wyzwań i start sezonu rowerowego. Niektórzy po prostu chcą poprawić kondycję i mi miło spędzić czas na łonie natury, a inni myślą o dalekich wyprawach i niezapomnianych przygodach. Te ostatnie są nieodłącznym elementem życia Wojciecha Gawrońskiego znanego z projektu Rower to jest świat.

Mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego postanowił spędzić dwa miesiące na drugim końcu świata. Tylko on i rower. Tym razem wybrał Kanadę, którą chce pokonać na dwóch kółkach. Wyprawa nazwana „Canada Trip” rozpocznie się 1 kwietnia. Wtedy wyruszy samolotem do Stanów Zjednoczonych. Jazdę rowerem ma rozpocząć w Kalifornii – w Los Angeles, gdzie wraz z kolegą zakończył jedną z poprzednich wypraw przemierzając rowerami słynną Route 66 – drogę matkę łączącą Chicago właśnie z Miastem Aniołów.

Teraz już samotnie chce przemierzyć Kanadę startując w Kalifornii, skąd planuje udać się do Vancouver, by stamtąd pojechać na wschód tego rozległego kraju liczącego 9 984 670 km². Punktem końcowym wyprawy ma być dotarcie do Nowego Jorku, skąd już samolotem chce wrócić do Europu i do Polski. – Z Los Angeles do Vancouver to jest mniej więcej 2 500 km, ale żeby przeciąć całą Kanadę, potrzeba jeszcze 6 000 km. Dlatego też część trasy pokonam na minimum czterech kółkach: albo stopem, albo koleją transkanadyjską, która łączy Vancouver z Toronto. I myślę, że zaczepię się na jakiś jej etap, bo nie zdążę pokonać całego dystansu – mówi portalowi wlkp24.info Wojciech Gawroński.

Ograniczeniem jest czas. Wojtek będzie miał na pokonanie trasy 2 miesiące. Na tyle umówił się z rodziną, która zostaje w domu i na pewno będzie tęsknić trzymając jednocześnie kciuki za podróżnika.

My natomiast będziemy relacjonować tę wyprawę publikując Raport z „Canada Trip”. Będziecie mogli go oglądać dwa razy w tygodniu przez dwa miesiące na wlkp24.info i w Telewizji Proart. Pierwsze doniesienia z trasy zobaczycie już w tym tygodniu. O szczegółach i godzinach transmisji jeszcze Was poinformujemy.9

Wojtek chce przejechać rowerem ok. 6 000 km, a przy okazji pomóc. Tym razem ma plan, by wesprzeć Dom Samotnej Matki w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej o wyprawie i o sposobie, w jaki każdy może przyłączyć się do wsparcia tej instytucji dowiedzie się z materiału wideo.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz