Byli tak pijani, że nie wiedzieli, który siedział za kierownicą

0
47-letni gruzin miał w swoim organizmie 2,7 promila alkoholu, a jego kolega pochodzący z Ukrainy miał ich ponad trzy. Byli tak pijani, że nie byli w stanie przypomnieć sobie, który z nich siedział za kierownicą samochodu. Do zatrzymania tych dwóch mężczyzn doszło w Cerekwicy Nowej w powiecie jarocińskim.

Policjanci z jarocińskiej komendy policji zostali poinformowani o samochodzie, który uderzył w krawężnik. W środku miało znajdować się dwóch, kompletnie pijanych mężczyzn. Wysłani na miejsce policjanci zbadali podróżujących na obecność alkoholu w organizmie. Jeden z nich wydmuchał 3,5 promila, a drugi 2,7. – Mieli trudności z poruszaniem się i nie potraili wskazać kierowcy. Zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy w celu wytrzeźwienia. Następnego dnia odzyskali pamięć i okazało się, że iatem kierował 47-letni Gruzin zamieszkujący tymczasowo w gminie Jaraczewo – informuje asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

CZYTAJ: Największa komenda powstała w Kaliszu. Policjanci właśnie się do niej przeprowadzili [ZDJĘCIA]

Kierowca usłyszał zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu. Grozi mu do dwóch lat więzienia, kara finansowa i zakaz prowadzenia pojazdów na minium trzy lata.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick