Największa komenda powstała w Kaliszu. Policjanci właśnie się do niej przeprowadzili [ZDJĘCIA]

0
fot. KMP Kalisz
Uroczyście otwarto nową Komendę Miejską Policji w Kaliszu. W jej murach będzie pracować około 500 funkcjonariuszy i pracowników służby cywilnej. Koszt wybudowania największej komendy miejskiej w Polsce wyniósł niespełna 60 mln zł. Liczy ona ok. 10 tys. m2.

Kosztowała niemal 60 mln zł i jest największą miejską komendą policji w kraju. Mowa o nowym budynku, który został oficjalnie otwarty w czwartek. – Jego łączna powierzchnia to ponad dziesięć tysięcy metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim miejsce dla ponad pół tysiąca policjantów i pracowników Policji. Budynek został zaprojektowany z myślą jak najlepszej obsługi mieszkańców Kalisza oraz warunków służby policjantów – mówi mł insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Nowoczesny budynek jest kolejnym oddanym w naszym regionie. Kilka lat temu wybudowaną od podstaw siedzibę policji otwarto w Jarocinie. Ta kaliska bardzo ją przypomina. Znajdują się w niej m.in. stanowisko kierowania i punkt przyjęć interesantów, które są czynne całą dobę. Mundurowi mają do dyspozycji salę ćwiczeń taktyk i technik interwencyjnych oraz zautomatyzowaną strzelnicę. Znalazło się także miejsce na nową stację obsługi radiowozów, a także kojce dla psów policyjnych.

– Chciałbym bardzo serdecznie pogratulować zakończenia tej inwestycji, która z całą pewnością poprawi warunki funkcjonowania policjantów i będzie do dyspozycji mieszkańców Kalisza. Nareszcie wszyscy policjanci i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu będą pracować w jednym budynku – powiedział Sylwester Tułajew, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

W trakcie uroczystości prezydent Kalisza Krystian Kinastowski przekazał na ręce policjantów kluczyki do nowego hyundaia i20 kupionego z pieniędzy pochodzących z budżetu miasta w kwocie 56,3 tys. zł. To jeden z dwóch pojazdów, które trafiły tego dnia do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Oficjele posadzili także Dąb 100-lecia z okazji 100. rocznicy powstania Polskiej Policji, która przypada w tym roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick