DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Byłe piłkarki Ostrovii i trener wywalczyli dwa awanse

Żeńska drużyna Ostrovii 1909 nie przystąpiła do rundy wiosennej w takim samym składzie, w jakim rywalizowała jesienią o punkty na poziomie II ligi. Zimą drużynę opuściło kilka zawodniczek w tym kluczowe postaci jak niezwykle skuteczna Gosia Knuła będąca filarem ataku biało-czerwonej drużyny czy Zuzanna Zmyślona – dotychczas pierwsza bramkarka zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego.

Od lewej: Amelia Goplarek, Natalia Braun, Zuzanna Zmyślona, Gosia Knuła, Piotr Mikołajczyk

Dla kibiców żeńskiej piłki nożnej w regionie mogło być szokiem odejście Gosi Knuły po udanej rundzie jesiennej do największego rywala w walce o awans do I ligi. Napastniczka zamieniła zimą Ostrovię 1909 na LZS Stare Oborzyska. Przeszła więc z wicelidera do lidera tabeli i przyczyniła się do tego, że to właśnie LZS wywalczył awans do Orlen 1. ligi. Udział w tym sukcesie miał także trener przygotowania motorycznego Piotr Mikołajczyk, który również zmienił barwy klubowe.

Zespół ze Starych Oborzysk był niekwestionowanym faworytem, co potwierdzał już od pierwszego meczu rundy jesiennej. Wiosną drużyna nie straciła ani punktu. Wygrała osiem spotkań (dwa pozostają jeszcze do rozegrania) w tym jeden walkowerem ze względu na fakt, że Włókniarz Białystok zrezygnował z wyjazdu na mecz. Co najważniejsze jednak w kontekście walki o awans z Ostrovią, wygrała w kwietniu w bezpośredniej rywalizacji tych drużyn 1:0 po golu Elizy Ostrowskiej.

W przyszłym sezonie zatem Gosia Knuła będzie mogła sprawdzić swoje umiejętności na zapleczu Ekstraligi kobiet.

Na tym jednak nie koniec sukcesów byłych piłkarek Ostrovii, które odeszły w ostatnich miesiącach z tego klubu. Do III-ligowej Słupczanki Słupca. To zespół, który zajął pierwsze miejsce w grupie II rozgrywek na tym szczeblu i wywalczył awans do II ligi. Barwy tego zespołu reprezentują Zuzanna Zmyślona, Amelia Goplarek czy Natalia Braun, które kibice mieli jakiś czas temu okazję oglądać właśnie w ostrowskich barwach.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz