Była pijana i ubliżała policjantom. Usłyszała prokuratorskie zarzuty

0
zdjęcie poglądowe
57-letnia kobieta może nawet trafić do więzienia, a wszystko przez ubliżanie policjantom na służbie. Mieszkankę powiatu ostrzeszowskiego pod wpływem alkoholu przewieziono do izby wytrzeźwień, a następnie została przesłuchana. Usłyszała prokuratorskie zarzuty.

57-letnia kobieta pod wpływem alkoholu znieważyła policjantów podczas wykonywania czynności służbowych. Mundurowi zostali wezwani drugi raz tego samego dnia do awantury domowej. Kobieta była jedną ze stron kłótni. – Była przez cały czas bardzo opryskliwa i impertynencka. Już po zakończeniu przez policjantów interwencji – wystawione zostały mandaty karne, nietrzeźwa kobieta uznała, że dłużej nie może milczeć. Wyraziła swoją dezaprobatę wobec interweniującego patrolu. Policjanci spokojnie znosili wszelkie uwagi. Ich cierpliwość i tolerancja skończyły się, gdy kobieta zaczęła ich znieważać, używając wybitnie wulgarnych słów – informuje sierż. sztab. Adam Juszczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski zdecydował. Czy przedszkola zostaną otwarte?

Kobieta została zatrzymana i przewieziona do izby wytrzeźwień. Nawet podczas drogi nie powstrzymała się od ubliżania policjantom. Po wytrzeźwieniu zostały jej postawione prokuratorskie zarzuty znieważenia policjantów na służbie. – Kobiecie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub do roku więzienia – dodaje sierż. sztab. Juszczak.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick