Była kompletnie pijana. Drugi chciał przekupić policjantów

0
zdjęcie poglądowe
Trzy promile alkoholu miała w organizmie kobieta, która w takim stanie postanowiła prowadzić samochód. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a pijaną kobietę zatrzymał świadek jej jazdy i który poinformował o wszystkim policję. Funkcjonariusze zatrzymali także mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków, a sprawę chciał zamknąć, wręczając policjantom łapówkę.

52-letnia kobieta kierowała swoim samochodem pod wpływem alkoholu. Świadkiem jej jazdy był mieszkaniec powiatu jarocińskiego, który o wszystkim powiadomił policję, a gdy kobieta się zatrzymała to uniemożliwił jej dalszą jazdę. – Do zdarzenia doszło w Galewie. Mieszkaniec powiatu jarocińskiego, podróżując swoim autem, zwrócił uwagę na nissana, który jechał od jednej krawędzi do drugiej. Policjanci przeprowadzili badanie na urządzeniu pomiarowym, które wykazało 3 promile alkoholu w organizmie 52-letniej mieszkanki gm. Dobrzyca – informuje asp. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

CZYTAJ TAKŻE: Jest reakcja Kurii Diecezji Kaliskiej na film Sekielskich. Wydano oświadczenie

Kobiecie zabrano prawo jazdy, a za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Odpowiedzialność za swoje czyny poniesie także mieszkaniec powiatu kępińskiego, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków, a podczas zatrzymania chciał wręczyć policjantom łapówkę. Policjanci Posterunku Policji w Laskach dokonali zatrzymania 42- letniego mieszkańca miejscowości Słupia pod Kępnem, który kierował samochodem osobowym marki skoda octavia. Jak się okazało podczas wykonywania czynności służbowych mężczyzna nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna znajdował się pod działaniem środka odurzającego w postaci amfetaminy, dodatkowo posiadał przy sobie środki odurzające w postaci białego proszku i na sam koniec w zamian za odstąpienie od czynności służbowych usiłował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową w postaci gotówki – relacjonuje st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP w Kępnie.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i postawiono mu już zarzuty. Za wszystko odpowie przed sądem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick