Był w terenie zabudowanym. Na liczniku miał 156 km/h!

0
Fot. KPP Kępno
Policjanci kępińskiej grupy SPEED zatrzymali kolejnych piratów drogowych, którzy w terenie zabudowanym zdecydowanie przekroczyli prędkość. Stracili już prawo jazdy. Mundurowi nieprzerwanie apelują o stosowanie się do ograniczeń prędkości, bo to właśnie ona jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Niestety, często ze skutkiem śmiertelnym.

Pierwszy z kierowców, który stracił prawo jazdy był 26-letni mieszkaniec powiatu Namysłowskiego, którego zatrzymano w miejscowości Mroczeń w powiecie kępińskim. Kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością 107 km/h. Uprawnienia do kierowania samochodem tracił także 57-letni mieszkaniec gminy Wieruszów. Pomiar prędkości wykazał tutaj 106 km/h również w terenie zabudowanym.

Rekordzistą okazał się 21-letni mieszkaniec miejscowości Piaski, który przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h pędził swoim Audi aż 156 km/h! – Wszyscy zatrzymani do kontroli z powodu przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h, stracili swoje uprawnienia na najbliższe trzy miesiące oraz zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi wraz z systemem punktowym – informuje sierż. Rafał Stramowski z kępińskiej komendy policji.

Policjanci apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek na drodze. To właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną niebezpiecznych, a często tragicznych wypadków drogowych. – Jednocześnie informujemy wszystkich kierujących na drogach naszego powiatu, że tego typu działania naszej kępińskiej Grupy Speed będą cyklicznie powtarzane, a wobec kierowców popełniających tego typu wykroczenia będą natychmiastowo wyciągnięte konsekwencje – dodaje rzecznik kępińskiej policji.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick