Był po służbie. Zatrzymał pijanego kierowcę

0
35-latek odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu. Zatrzymania dokonał funkcjonariusz komendy policji w Przygodzicach. Jak się później okazało, mężczyzna oprócz promili w organizmie, był też poszukiwany przez prokuraturę. Teraz stanie przed sądem i grozi mu do dwóch lat więzienia.

Kierujący prywatnym samochodem policjant zauważył jadącego motorowerzystę, który jedzie od prawej do lewej krawędzi jezdni. Policjant postanowił jechać za pijanym kierowcą. Wyprzedził jednoślad, wysiadł z samochodu i zatrzymał motorowerzystę. – W trakcie rozmowy policjant wyczuł od mężczyzny alkohol. W związku z tym zabrał kierowcy kluczyki i powiadomił dyżurnego komendy, który na miejsce skierował patrol. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 35-letni motorowerzysta miał w organizmie blisko promil alkoholu – informuje sierż. sztab. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TEŻ: Eryk J. winny zabójstwa w Cerekwicy Starej. Jest wyrok sądu

Podczas kontroli dokumentów pijanego kierowcy, okazało się, że jest on poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna został zatrzymany. Teraz grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick