Eryk J. winny zabójstwa w Cerekwicy Starej. Jest wyrok sądu [AKTUALIZACJA]

8
W środę w Sądzie Okręgowym w Kaliszu odbyła się kolejna rozprawa w sprawie Eryka J., mordercy z Cerekwicy Starej. Proces rozpoczął się 12 lutego i zakończył się dziś. Prokurator oraz obrońca wygłosili mowy końcowe. Decyzja w sprawie wyroku należy do sędziego. Erykowi J. grozi dożywocie.

Prokurator wnioskuje o dożywocie dla oskarżonego. Obrońcy z kolei twierdzą, że ta sprawa tylko z pozoru jest prosta. – Nie można rozpatrzyć tej sprawy wyłącznie przez pryzmat czynu, którego dokonał. Opinia biegłych jest formalnie poprawna, ale czy wystarczająca? – powiedział podczas rozprawy Wojciech Wiza, obrońca Eryka J.

Zdaniem obrony, zbagatelizowano wnioski z prośbą o opinię specjalisty w zakresie specyfiki gier komputerowych. To miało udowodnić ewentualne uzależnienie Eryka J. – Materiał dowodowy jest dalece niepełny i na podstawie art. 409 wnioskuję o rozważenie wznowienia postępowania sądowego i przyjrzeniu się kwestii ewentualnego uzależnienia – argumentował obrońca.

Erykowi J. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

AKTUALIZACJA 10.45 

Sędzia ogłosił przerwę do godziny 12.00. Poinformował też, że dziś zapadnie wyrok.

ALTUALIZACJA 12.15

Eryk J. został skazany na dożywocie z możliwością ubiegania się o wyjście po 40 latach. Dodatkowo ma on zapłacić zadośćuczynienie w formie finansowej w wysokości po 150 tysięcy złotych dla dwóch pokrzywdzonych oraz kolejnych kilku tysięcy dla trzeciej z poszkodowanych sióstr.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Dożywocie to łaska dla skazanego…. Mordercy powinni bezapelacyjnie lądować na krzesełku… A teraz my wszyscy będziemy łożyć na jego utrzymanie…

  2. Jakie gry komputerowe. On uderzając nożem swoją ciężarną partnerkę w brzuch chciał tylko dokonać aborcji o którą panie w czerni na ostrowskim rynku walczyły.

    • I w towarzystwie popierających walczące o nieskrępowany dostęp do aborcji członków zespołu BiG CyC przygrywających do KODziarskich imprez.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick