DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Był oskarżony o czyny pedofilskie. Ksiądz Arkadiusz H. uniknie kary!

Na początku marca tego roku ruszyła rozprawa sądowa, w której na ławie oskarżonych zasiadł ksiądz Arkadiusz H. Duchowny został przedstawiony w dokumencie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”, który molestował nieletniego wtedy Bartłomieja Pankowiaka. Skrzywdzony mężczyzna po latach spotkał się ze swoim oprawcą na sali sądowej.

CZYTAJ NA TEN TEMAT: 

Ostatecznie Arkadiusz H. został skazany na trzy lata bezwzględnego więzienia oraz 10 lat zakazu pracy z dziećmi i młodzieżą. Prokuratura nie zgodziła się z wyrokiem sądu i poinformowała, że złożyła w tej sprawie apelację. – Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem Sądu Rejonowego w Pleszewie, prokurator po zapoznaniu się z argumentacją zawartą w tym uzasadnieniu, złożył apelację do Sądu Okręgowego w Kaliszu. Wnosi o wymierzenie surowszej kary – informował Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

15 października odbyła się pierwsza rozprawa apelacyjna. Ogłoszenie wyroku zostało odroczone do 28 października z uwagi na konieczność dokonania analizy przepisów dotyczących przedawnienia karalności czynu oskarżonego w kontekście zmiany przepisów. Wątpliwości dotyczyły tego, że inne przepisy obowiązywały w momencie popełnienia czynu, a inne w czasie, kiedy został wniesiony akt oskarżenia przez prokuratora. Rozważana będzie zatem ewentualność umorzenia postępowania w prowadzonej sprawie.

Dziś Sąd ogłosił prawomocny wyrok. Oskarżony Arkadiusz H. uniknie odpowiedzialności karnej. Zdaniem składu orzekającego karalność czynu przedawniła się.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • M
  myślący

  czwartek, 28 października, 2021

  Słusznie! To starszy Pan i trzeba mu dać spokój na starość. Ma wsparcie ludzi, którzy co niedziele biegają do kościółków i rzucają swoje oszczędności na tacę. Tego my wszyscy wolacy chcemy, żeby kler nami rządzić i robił z nami co chciał. Tak nam przekazała prababcia i babcia. :)))))))))

  Odpowiedz
 • BSNGWS
  brzydzę się niedopiętym guzikiem w sutannie.

  czwartek, 28 października, 2021

  „karalność za ten czyn uległa przedawnieniu” jednak trauma nie ulega przedawnieniu.

  Odpowiedz
 • P
  Polka

  czwartek, 28 października, 2021

  Piep….. one prawo czy sądy??? Kara nigdy nie jest przedawniona, zwłaszcza za dzieci. Gnój pieprzony pedofil. Gdzie ja żyje???

  Odpowiedz
 • O
  Obi

  czwartek, 28 października, 2021

  To chyba w Polskim Ładzie tylko ulega przedawnieniu gdyby ten sam czyn popełnił Kowalski nie w sukni to by siedział. Niech ksiądz może poprowadzi jakąś schole-to przykre co się dzieje. Sąd jest najwyższy ale może mniej sprawiedliwy !!!

  Odpowiedz
 • A
  Anna

  czwartek, 28 października, 2021

  Skandal.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz