By każda kobieta poczuła się wyjątkowo… Nowa inicjatywa wolontariatu pedagogicznego

1
Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. W jaki sposób można świętować? Pomysłów jest wiele. „Każda kobieta jest księżniczką” - to hasło akcji charytatywnej zorganizowanej przez wolontariuszy zrzeszonych w inicjatywie Ostrów- Lubimy Pomagać. Chodzi o to, by zebrać kosmetyki, ubrania i inne rzeczy, które sprawią, że kobiety poczują się... kobieco.

– Wpadliśmy na pomysł, by zorganizować taką akcję z okazji Dnia Kobiet dla najbardziej potrzebujących kobiet w naszym mieście, ale nie chcemy zdradzać konkretnych instytucji – tłumaczy Martyna Olkiewicz, młoda wolontariuszka. To na razie tajemnica, bo wolontariusze chcą, by prezenty były dla pań niespodzianką. Prezenty, czyli np. kobiece gadżety. – Rzeczy zbieramy w siedzibie Bożego Podwórka przy ulicy Gimnazjalnej w Ostrowie Wielkopolskim. Ubrania i kosmetyki muszą być nowe, natomiast biżuteria wystarczy, żeby była w dobrym stanie. Do tego zbieramy słodycze i tego typu rzeczy – dodaj kolejny z wolontariuszy Jakub Nowicki.

Cała akcja nosi tytuł „Każda kobieta jest księżniczką” i powstała w ramach inicjatywy #ostrowlubimypomagac. Organizatorom chodzi o to, by każda kobieta w dniu swojego święta poczuła się wyjątkowo, niezależnie w jakiej sytuacji życiowej obecnie się znajduje.

Upominki dla pań można przynosić do siedziby Bożego Podwórka do 7 marca.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Trochę dyskryminacja mężczyzn bo 10marca jest ich święto ale nie widzę akcji „Każdy mężczyzna jest księciem”. Idąc dalej zgodnie z poprawnością polityczną i należy przy pomocy prezydenta Warszawy ustanowić „dzień geja” i zorganizować akcje „każdy gej jest luźnym gościem”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick