Burmistrz Nowych Skalmierzyc stosowała mobbing? Ruszył proces

4
zdjęcie uniwersalne
Zakończyła się pierwsza rozprawa w związku z oskarżeniem burmistrz Nowych Skalmierzyc o stosowanie mobbingu w pracy. Na środowej rozprawie zeznania złożyły dwie osoby, które oskarżają burmistrz Nowych Skalmierzyc o mobbing w pracy.

Na razie zeznania złożyły dwie osoby. Kolejna rozprawa ma się odbyć 8 czerwca. Jak udało nam się dowiedzieć, zostanie wówczas przesłuchanych kilku świadków. Terminy rozpraw zostały już rozpisane do końca roku. – Chodzi o zachowania polegające na przekroczeniu swoich kompetencji i uderzających w interesy pracowników. Są to różnego rodzaju zarzuty dotyczące stosowania praktyk powszechnie nazywanych mobbingiemwyjaśnia Łukasz Lipski, oskarżyciel posiłkowy.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do sądu rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim w grudniu 2017 roku. Informowaliśmy wtedy, że w toku postępowania ustalono, iż podejrzana pełniąc obowiązki pracodawcy złośliwie i w zamiarze wyrządzenia krzywdy poprzez działanie sprzeczne z interesem pracownika naruszała prawa podległych jej pracowników do poszanowania ich godności i ochrony prywatności.

ZOBACZ TEŻ: Akt oskarżenia ws. burmistrz Nowych Skalmierzyc już w ostrowskim sądzie

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. jeśli te dowody które publicznie przedstawiono w mediach mam na myśli nagrane rozmowy itp to mobbing to ja się głośno zaśmieję na sali. Wychodzi na to, że pracownicy tegoż urzędu są tak wrażliwi i nieodporni na krytykę, że stanowcze zwrócenie uwagi na temat powagu funkcji urzędnika jest traktowane jak mobbing. Obiecuję, że będę pilnie śledził tę sprawę bo jestem bardzo ciekaw komu sąd przyzna rację.

    • Te nagrania ujawnione w mediach pokazują tylko jak absurdalne było zachowanie burmistrz. i kto tu nie zachował powagi funkcji urzędnika? to nie jej prywatny folwark. jakby traktowała poważnie swoich wspólpracowników to uwierz nikt by się nie postawił jej. tam musiało dojśc do takiego przesilenia, że wszyscy jej ludzie sie zbuntowali. to nie bylo 2-3 osoby to byla praktycznie cala załoga. myslisz ze oni wszyscy są nieodporni na krytyke? odmowa składania zeznan przez oskarżoną moim zdaniem tez jest wymowne. czyżby Pani nie ma nic na swoją obronę. Szanujmy się nawzajem. W niedziele do kościoła a w tygodniu diabeł za skurą?

    • Jak będziesz na sali, to wierz mi usłyszysz takie kwiatki, że i tobie i innym kapelusz z głowy spadnie.

  2. Podobno w jednej z tzw renomowanych ostrowskich szkół podstawowych również zacznie się mobbing story wobec protegowanej przez różnych oficjeli dyrektorki. Będzie ciekawie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick