Akt oskarżenia ws. burmistrz Bożeny Budzik już w ostrowskim sądzie

0
Do sądu rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. Bożenie Budzik prokuratura zarzuca działanie na szkodę trzech pracownic urzędu w Nowych Skalmierzycacg. W toku śledztwa ustalono, że podejrzana pełniąc obowiązki pracodawcy złośliwie i w zamiarze wyrządzenia krzywdy poprzez działanie sprzeczne z interesem pracownika naruszała prawa podległych jej pracowników do poszanowania ich godności i ochrony prywatności. Do zarzutów burmistrz odniosła się szczegółowo podczas przesłuchania z udziałem prawnika. Grozi jej do 2 lat więzienia.

Postępowanie pozwoliło na zgromadzenie obszernego materiału dowodowego. W toku śledztwa przesłuchano m.in. kilkudziesięciu świadków oraz podejrzaną. 6 listopada burmistrz Bożena Budzik szczegółowo odpowiadała na zarzuty pracownic urzędu. Wcześniej nie chciała tego komentować i odmówiła składania wyjaśnień. 30 października przedstawiono jej zarzut działania na szkodę trzech pracownic urzędu, w ramach którego wskazał, że podejrzana pełniąc obowiązki pracodawcy złośliwie i w zamiarze wyrządzenia krzywdy poprzez działanie sprzeczne z interesem pracownika naruszała prawa podległych jej pracowników do poszanowania ich godności i ochrony prywatności. 

Zostało to zakwalifikowane jako złośliwe naruszenie praw pracowniczych z art. 218§ 1a.kodeksu karnego co zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Prokuraturę o tej sprawie poinformowała Państwowa Inspekcja Pracy w Ostrowie Wielkopolskim po zgłoszeniu, jakie otrzymała placówka i po przeprowadzeniu wywiadu wśród pracowników urzędu. Sąd rejonowy w Ostrowie ma wyznaczyć termin pierwszej rozprawy.

 

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick