Budżet na 2020 rok uchwalony. Ostrowscy radni debatowali 3,5 godziny

3
Radni miejscy Ostrowa Wielkopolskiego przyjęli projektu uchwały budżetowej na 2020 rok. Plan finansowy na najbliższe 12 miesięcy będzie bardzo wymagający, a co za tym idzie - jak mówi prezydent Beata Klimek - proinwestycyjny. I to w obliczu rosnących wydatków na oświatę, do której władze tego oraz wielu innych samorządów muszą dokładać z roku na rok coraz więcej.

To była jedna z najgorętszych sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, ale nie może to dziwić, patrząc na zestaw tematów, które zostały podczas niej poruszone. Dwa najważniejsze to głosowania nad projektem uchwały budżetowej na 2020 rok oraz nad zaciągnięciem długoterminowego kredytu w wysokości do 20 mln zł.

ZOBACZ TEŻ: MZGM już przyjmuje wnioski na mieszkania „Dla Systematycznych”

Rajcy debatowali na temat budżetu 3,5 godziny. To jedna z najdłuższych dyskusji prowadzonych w trakcie obecnej kadencji, ale też budżet na przyszły rok nie będzie należał do łatwych, a zakończy się deficytem, który zaplanowano na kwotę 6 047 656,00 zł. Ma zostać pokryty z kredytu, na którego zaciągnięcie radni wyrazili zgodę podczas poniedziałkowej sesji. Zaciągnięte zobowiązanie finansowe będzie jednak znacznie wyższe, bo może opiewać nawet na kwotę maksymalnie do 20 mln zł, ale pozostała część zostanie przeznaczona na inne cele (więcej na ten temat wkrótce w kompleksowym materiale).

Ostatecznie radni przegłosowali projekt uchwały stosunkiem głosów 13 do 9.

Budżet Ostrowa Wielkopolskiego na 2020 rok w liczbach

Dochody – 351 438 810,90 zł
Wydatki – 357 486 466,90 zł
Deficyt – 6 047 656,00 zł

Zobacz całą XVIII sesję Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. W przyszłym roku Ostrów wyda na inwestycje 32 bańki (z czego zaciągnie 20 baniek kredytu oraz planuje 6 baniek deficytu na koniec roku 2020) więc rzeczywiście proinwestycyjne to miasto. Czystej kasy z budżetu Ostrowa na inwestycje będzie więc realnie aż 6 baniek. To niektóre okoliczne gminy wokół Ostrowa tyle wydają! Śmiać się czy płakać? Dług miasta na koniec przyszłego roku będzie podchodził pod 100 baniek!

    • Groźniejsze jest to, że Klimek opowiada że są jeszcze luzy i że można więcej pożyczać.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick