MZGM już przyjmuje wnioski na mieszkania „Dla Systematycznych”

1
Ostrowski Przyjazny Program Dla Systematycznych to bardzo dobra oferta dla młodych ludzi, którzy nie posiadając zdolności kredytowej - marzą o własnym "M". Kolejne dwa bloki przy ulicy Klasztornej pną się w górę, inwestycja dobiegnie końca w listopadzie 2020 roku. Wnioski już należy składać, termin na dopełnienie formalności minie 24 stycznia. Trzeba spełnić określone kryteria.

Podstawowych kryteriów jest kilka. Należy przede wszystkim być osobą do 40. roku życia, od minimum 5 lat zamieszkującą Ostrów Wielkopolski i osiągającą określone dochody. MZGM pozytywnie rozpatrzy też wnioski osób, które nie są właścicielami żadnego lokalu mieszkalnego. – Program „Dla Systematycznych” cieszy się dużą popularnością, z reguły chętnych jest dużo więcej niż mieszkań, dlatego z reguły mieszkania ostatecznie przydzielane są drogą losowania, to najuczciwsza forma – mówi prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Zenon Musialski. Dodaje, że aktualnie budowane są dwa bloki, czyli powstaną 32 mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. W każdym bloku na parterze znajdzie się mieszkanie dostosowane do osób niepełnosprawnych fizycznie.

Mieszkania będą wykończone „pod klucz”, czyli zostaną wyposażone w elektryczną czteropalnikową kuchenkę indukcyjną, drzwi wewnętrzne oraz instalacje: elektryczną, multimedialną, centralnego ogrzewania łącznie z grzejnikami i zaworami termostatycznymi, a także instalacją wodno-kanalizacyjną.

Jak złożyć wniosek? Trzeba pobrać osobiście lub elektronicznie odpowiedni wniosek. Znajduje się on także pod tym linkiem. Uzupełniony dostarczać należy do siedziby MZGM przy ulicy Kościuszki 14. Termin składania wniosków minie 24. stycznia. Warto zapoznać się szczegółowo z kryteriami, szczególnie dochodowymi (również w linku zamieszczonym powyżej). Podkreślić należy fakt, że MZGM do dochodu rodziny nie wlicza m.in. jednorazowych i okresowych zasiłków z pomocy społecznej, zasiłków celowe, świadczeń wychowawczych z tytułu programów 500+ czy 300+.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick