Budka Niepodległości na jarocińskim rynku

0
Na jarocińskim rynku stanęła pierwsza w Polsce Budka Niepodległości. Jest tu umieszczony aparat telefoniczny, w słuchawce którego bohaterowie, którzy mieli największy wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości wśród nich Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski i Roman Dmowski, zabiorą was w niezwykłą podróż. Całość dopełniają unikatowe fotografie wkomponowane w ściany instalacji.

BUDKA NIEPODLEGŁOŚCI to przearanżowana i zrewitalizowana budka telefoniczna. Jest tu umieszczony aparat telefoniczny, ale nikt nie może z niego zadzwonić. Może natomiast wsłuchać się w historię odtwarzaną w słuchawce. Owa historia jest wyjątkowa i szczególna – to 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

W niezwykłą podróż zabiorą nas bohaterowie, którzy mieli największy wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości (Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski, Roman Dmowski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Jędrzej Moraczewski i Józef Haller), ale także powstańcy wielkopolscy z ziemi jarocińskiej: Zbigniew Ostroróg Gorzeński, Euzebiusz Basiński, Michał Hybiak, Jan Klimek, Czesław Pawłowski.

Obsada aktorska jest znakomita! Mariusz Gołaj (Józef Piłsudski), Jarosław Tomica (Jędrzej Moraczewski), Jacek Sikora (Józef Haller), Marcin Mrowca (Ignacy Paderewski), Jan Żórawski (Ignacy Daszyński), Tomasz Lipka (Roman Dmowski) oraz Kamil Dawid Gałuszka (Wincenty Witos).

Autorem instalacji jest Maciej Hanusek, twórca projektu Budka Nietelefoniczna.

Oficjalnymi partnerami projektu są Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz portal JPILSUDSKI.ORG.

OFICJALNA STRONA PROJEKTU:
www.budkanietelefoniczna.com/budkaniepodleglosci

źródło: jarocin.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick