Bon turystyczny tylko do końca marca!

0
Tylko do końca miesiąca można aktywować bon turystyczny. Do tej pory w Wielkopolsce nie skorzystało z niego 52 tys. uprawnionych osób. Ważność bonu upływa 31 marca, a po tym terminie nie będzie można nim opłacić wypoczynku ani pobytu w hotelu.

Bon turystyczny wprowadzono w 2020 roku. Według założeń rządu miał być wsparciem nie tylko dla rodzin, ale też dla branży turystycznej. Za jego pomocą można zapłacić za pobyt dziecka w hotelu czy restauracji.

Do tej pory transakcje opłacone przez Wielkopolan za pośrednictwem bonu wyniosły 297 mln zł. – Przypomnijmy, bon przyznawany jest na dziecko urodzone do końca 2021 roku, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500+”. Na dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak, aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – mówi Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

Bon przyznawany jest w formie dokumentu elektronicznego. Jest to 16-cyfrowy numer, który nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Można nim płacić kilkakrotnie, aż do wyczerpania kwoty. Kod ten podaje się w miejscu, w którym chcemy zrealizować daną usługę. Bon ważny jest do końca marca tego roku. Co ważne, do tego czasu trzeba zrealizować płatność bonem, a sama usługa może się odbyć nawet po tej dacie.

Płatności można dokonywać w podmiotach, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Ich lista jest dostępna tutaj.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick