“Ból i wstyd, że jestem Polakiem” – co o ostatnich wydarzeniach myślą ostrowianie?

11
Ostatnie wydarzenia, które miały miejsce w Gdańsku i Warszawie wywołały szok. Wielu mieszkańców zarówno dużych miast, jak i lokalnych społeczności nie mogą znaleźć słów, by opisać tragedię i decyzje z nią związane. Zapytaliśmy mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego o odczucia podczas poniedziałkowego protestu milczenia przed ratuszem, a także o zdanie na temat decyzji Jerzego Owsiaka.
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. 9
  7

  Z twarzy wypowiadających się w tym materiale bije tak wielka inteligencja, że nie będę się mógł otrząsnąć przez parę dni. Wyróżniłbym tego którego boli i mu wstyd, że jest Polakiem. A ten co mówi, że “tragedia nie, straszne nie, to już w ogóle.

 2. 27
  14

  Ta wojenka zaczęła się jak platwusy przegrały wybory oderwani od koryta dwoją się i troją poprzez różnego rodzaju{ kody, spacerowicze , bolki, ,i nie wiadomo co jeszcze wymyślą był zamach na śp prezydenta Gdańska winią rząd pada śnieg,deszcz,ślisko,odstrzał dzików,kto? winien pisiory } ludzie opamiętajcie się….

 3. 6
  21

  Niestety – to dzieje się od 2015 roku – efekt ,, dobrej zmiany ,, PiS. Skutki widać również po wpisie – nick ,, gość,, tylko można współczuć – gdy rozumu brak !

 4. 22
  2

  A mnie jest WSTYD , że promil ostrowiaków myśli o wyrzeczeniu się polskości . Tak trwaliśmy w ZSRR całe 45 lat.
  ŻENADA , WSTYD I HAŃBA.

 5. 7
  3

  Byłem przeciwny świętej pamięci Adamowiczowi kiedy ciągnął samolot z Wałęsą linii lotniczych która miała wykończyć LOT. Nie podobał mi się jego pomysł, że apel pamięci na Westerplatte mieli odczytać harcerze, a nie wojskowi, wkurzał mnie fakt, że poczta w Gdańsku została nazwana po niemiecku „Postamt”. Był jeszcze tramwaj nazwany niemieckim „pseudonaukowcem” z czasów hitlerowskich, ale w godzinie tak tragicznej śmierci łączę się z wszystkimi którzy opłakują jego osobę.

 6. 9
  2

  Jeżeli ci sondowani przez portal są odzwierciedleniem większości ostrowian, to jestem przerażony i zniesmaczony. Ale widocznie tak musi być, bo przecież dziennikarze mają chyba rozeznanie i zamieszczają materiały w miarę obiektywne.

 7. 7
  5

  Język nienawiści rozpoczęli ci którzy zostali odsunięcie od koryta po 8 latach swoich “rządów”.Gdyby dobrze rządzili to rządziliby dalej więc morda w kubeł POyebańcy! Proste pytanie; co PO zrobiła przez 8 lat dla zwykłego Kowalskiego? Nic!!!!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick