Bójka pod Kępnem. Podejrzany o zabójstwo usłyszał zarzut

2
Prokurator postawił zarzut zabójstwa Ukraińcowi, który zamordował swojego rodaka w Trzebieniu pod Kępnem. Policjanci szybko zatrzymali sześciu podejrzanych, a wśród nich była osoba typowana jako sprawca. Wstępne podejrzenia się potwierdziły i jeden z Ukraińców usłyszał zarzut.

Do bójki doszło we wtorek około godz. 21.00 na terenie jednej z posesji w miejscowości Trzebień w powiecie kępińskim. Jak ustalili policjanci, doszło tam do bójki między Ukraińcami, w wyniku której jedna osoba straciła życie. Na miejsce wezwano służby. Mundurowi zatrzymali sześć osób, wśród których był mężczyzna typowany jako sprawca.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Nie żyje Ukrainiec. Został śmiertelnie ugodzony nożem

– Prokurator postawił tej osobie zarzut zabójstwa i złożył do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt. Mężczyzna złożył wyjaśnienie, że doszło do awantury, natomiast podała inny przebieg zdarzeń. Pozostaje to w sprzeczności zarówno z poczynionymi ustaleniamim jak i charakterem obrażeń osoby zamordowanej, które zostały zlokalizowane w okolicach pleców – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zebrane dowody i pierwsze ustalenia mają być przedmiotem dalszych badań prokuratury.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick