Boisz się pójść ze święconką do kościoła? Nie musisz. Jest inne rozwiązanie

1
Diecezja kaliska informuje, że wierni nie muszą uczestniczyć w święceniu pokarmów w Wielką Sobotę w kościele. Mogą pomodlić się w domu. Na wlkp24.info publikujemy treść modlitwy.

Choć pojawia się wiele żartów i nie brakuje osób bagatelizujących pandemię, wielu ludzi bardzo poważniej podchodzi do wprowadzonych obostrzeń i starają się stosować do zaleceń, aby uniknąć zakażenia koronawirusem. Z tego powodu część wiernych od miesięcy nie uczestniczy we mszach św. w kościołach, a łączy się duchowo za pomocą środków masowego przekazu i transmisji w mediach.

Także nadchodzące święta Wielkanocne są chwilą dylematu: pójść z pokarmami do kościoła, aby je poświęcić, czy zostać w domu?

WAŻNE: Są oficjalne wytyczne w sprawie obchodów Wielkanocy

Naprzeciw takim rozterkom wyszła diecezja kaliska, która ogłosiła, że nie trzeba osobiście stawić się w kościele ze święconką, jeśli ktoś obawia się o zdrowie i chce zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. “Mając na uwadze aktualne normy sanitarne przypominamy, że błogosławieństwo pokarmów przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania może odbyć się w domu, w gronie rodzinnym. Zachęcamy do tej formy wspólnej modlitwy przed śniadaniem wielkanocnym, której niech przewodniczy ojciec rodziny lub inna osoba” – czytamy w krótkim komunikacie na stronie diecezji.

MODLITWA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Zapraszamy o godz 12:00 na profil FB Patafii Świętego Józefa w Jankowie Przygodzki będzie transmisja online i poświęcenie pokarmów.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick