"Bo cię auto najedzie". Filmik ze świnką z Ostrzeszowa podbija sieć [WIDEO]

0

Zwierzęta opanowały Internet. Wczoraj pisaliśmy o kaczkach krzyżówkach, które zablokowały drogę w Ostrowie, dziś pokazujemy historię świnki, która także wywołała niemałe zamieszanie, ale na ulicach Ostrzeszowa. Przechodnie ruszyli w pogoń za uciekinierem, ale jak wiadomo to inteligentne zwierzęta, więc złapanie prosięcia zajęło chwilę. Udało się to strażnikom miejskim.

Samo południe, samo centrum Ostrzeszowa. Po zaśnieżonych ulicach spacerują nie tylko ludzie, ale i prosię. Świnka od razu wzbudziła zainteresowanie. 

– Prosiak biegł ulicą Hanki Sawickiej wprost pod moje koła. Wtedy wyszedłem z auta i wyciągnąłem telefon – wyjaśnia nam Błażej Biegalski, który ruszył w pościg za prosiakiem z telefonem w ręku. 

Jeszcze na Hanki Sawickiej świnkę próbowała zatrzymać starsza pani, ale świnia jak to świnia : zwierzę to inteligentne, więc wie co to uniki. 

– Z tego, co ja widziałem to w pogoni brało udział około 5 osób i zjawiła się straż miejska. Do zatrzymania doszło pod bankiem naprzeciwko komendy policji – dodaje autor nagrania.

Prosię musiało jednak zajść o wiele dalej, bo dotarliśmy do innego filmiku autorstwa Konrada Jarycha, który uwiecznił spacer zwierzęcia pod I L.O. im. Marii Skłodowskiej-Curie – kilkadziesiąt metrów od banku. Być może coś przestraszyło prosiaka i zawrócił po to, by – nomen omen – przed budynkiem policji wpaść w sidła strażników. 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick