DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Biuro Obsługi Miasta w Ratuszu już działa. Co można tam załatwić?

Po remoncie jarocińskiego Ratusza stworzono tam Biuro Obsługi Miasta.

Tuż po Wielkanocy część urzędników w Jarocinie została przeniesiona do Ratusza. Zabytkowy budynek przeszedł gruntowny remont. Elewacja została odnowiona, zamontowano też oświetlenie, które eksponuje gmach po zmroku. Wnętrze przeszło również sporo zmian. Parter, gdzie w przeszłości znajdowała się filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, przekształcono w Biuro Obsługi Miasta.

Od teraz można tam złożyć wszelkie dokumenty do Urzędu Miejskiego, a z pomocą urzędników wypełnić potrzebne wnioski i formularze. – Biuro Obsługi Miasta ma dwa wejścia. To bardzo ważne. Od strony PKO jest wejście do Biura Obsługi Miasta, czyli dawnego Biura Obsługi Klienta, a więc biura podawczego, gdzie można złożyć wszystkie wnioski. Natomiast drugie wejście, które mieści się od strony fontann, jest miejscem, w którym można zgłosić deklarację dotyczącą gospodarowania odpadami czy też pobrać worki do segregacji odpadów – wyjaśnia Dominika Barczak, kierownik Biura Obsługi Miasta.

Na Rynek nie można jednak wjechać, więc zmotoryzowani mieszkańcy będą musieli poszukać miejsca parkingowego na sąsiednich ulicach bądź skorzystać z parkingu buforowego przy ul. Św. Ducha i udać się na piechotę na Rynek oddalony o ok. 400 m.

Biuro Obsługi Klienta jest czynne w poniedziałki od 8:00 do 18:00, a od wtorku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Istnieje też możliwość kontaktu telefonicznego (62 749 95 00, 62 749 95 03).

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz