Biskup z klerykami wzięli udział w akcji #gaszynchallenge [WIDEO]

1
screen z fanpage'a WSD Kalisz
Biskup Łukasz Buzun wraz z klerykami z Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu przyłączyli się do akcji #gaszynchallenge i zrobili po 10 pompek. To dopiero początek akcji. Kolejnym etapem jest wpłacenie pieniędzy na jedną z internetowych zbiórek poświęconych osobom chorym, walczącym z ciężkimi chorobami i zbierającym na kosztowne leczenie.

Powiedzieć, że akcja #gaszynchallenge zatacza coraz szersze kręgi, to nie powiedzieć nic. Strażacy, ratownicy medyczni, policjanci, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, firmy oraz inne instytucje. Wszyscy „pompują”, czyli robią po 10 pompek i wpłacają pieniądze na konta chorych, którzy potrzebują ogromnych sum na leczenie – często jedyne, które może uratować życie.

CZYTAJ: Mundurowi “pompują” dla Wojtusia. #GaszynChallenge opanował social media

W zabawę połączoną z pomaganiem włączyli się także przedstawiciele Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu wraz z biskupem Łukaszem Buzunem. Ponad 20 osób zgromadziło się wokół figury Matki Boskiej w ogrodzie maryjnym i… zaczęło pompować. „Zasady zabawy są następujące: nominowani muszą wykonać 10 pompek, nagrać i opublikować film z hashtagiem #gaszynchallenge. Czas na wykonanie zadania to 48 godzin️. Jeśli nominowani nie wykonają ćwiczenia, wpłacają 10 zł, natomiast jeżeli wykonają, wpłacają 5 zł na konto Sandry lub innych potrzebujących pomocy dzieci” – czytamy w poście z materiałem wideo (poniżej), który został opublikowany na fanpage’u seminarium.

Po lekkim wysiłku nominowani zostali kolejni, którzy zapewne także wkrótce przyłączą się do akcji. A mowa o: ks. prof. Michale Kielingu, Radiu Rodzina Diecezji Kaliskiej, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie oraz Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu.

#SandraChallange #armiaSandry #challangesandra

#SandraChallange#armiaSandry#challangesandraPrzyjmujemy wyzwanie #Gaszynchallenge!Dziękujemy bardzo za nominację!Zasady zabawy są następujące: nominowani muszą wykonać 10 pompek, nagrać i opublikować film z hashtagiem #gaszynchallenge. Czas na wykonanie zadania to 48 godzin️‼☝ Jeśli nominowani nie wykonają ćwiczenia wpłacają 10zł, natomiast jeżeli wykonają wpłacają 5zł na konto Sandry lub innych potrzebujących pomocy dzieci.Link do zbiórki ▶ https://www.siepomaga.pl/sandrachallenge🔁 Do dalszej zabawy nominujemy :ks. prof. Michał KielingRadio Rodzina Diecezji KaliskiejSanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w LutogniewieArcybiskupie Seminarium Duchowne w PoznaniuRazem możemy więcej! ❤️

Opublikowany przez WSD Kalisz Czwartek, 11 czerwca 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick