DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Biegli najmłodsi i nieco starsi. 35. Cross Fiedlera w Raszkowie już za nami

Blisko 700 uczniów wzięło udział w 35. Crossie Fiedlera w Raszkowie. Pobiegły przedszkolaki oraz uczniowie klas szkół podstawowych. Po raz ósmy odbył się także tzw. „bieg dla transplantacji”.

Cross Fiedlera już na dobre wpisał się w kalendarz raszkowskiej szkoły. Pierwszy taki konkurs został rozstrzygnięty w 1989 roku. – To był dokładnie 28 listopada i śniegu było po kolana. W związku z tym zmieniliśmy datę na wrzesień tak, by każdy mógł wziąć udział – opowiada Adam Dutkowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Arkadego Fiedlera i Armii Krajowej w Raszkowie.

Przez 35 lat nie było roku, by cross się nie odbył. W tym roku udział wzięło blisko 700 przedszkolaków i uczniów. – Zawodnicy zostali podzieleni na 18 kategorii wiekowych. Przedszkolaki zaczynają od biegu na dystansie 150 metrów, następnie klasy do pierwszej do ósmej, w zależności od rocznika pobiegną na dystansie od 500 do 1000 metrów i na koniec rozstrzygnięty jest bieg główny, by pokazać, że biegać mogą także np. rodzice uczniów – tłumaczy Dutkowski.

W trakcie Crossu Fidlera odbył się także bieg dla transplantacji. Taka sytuacja ma miejsce po raz ósmy. – To bieg bez rywalizacji. To pomysł poparcia idei dla transplantacji. Chcemy żeby ta idea rozprzestrzeniła się wśród ludzi – mówi nauczyciel.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz