Bezlitośnie skatowali 35-latka. Zostali aresztowani

0
32-latek, 34-latek oraz 35-latek zostali aresztowani na trzy miesiące, a po wykonanej sekcji zwłok pobitej przez nich ofiary usłyszą ostateczne zarzuty. Do brutalnego ataku doszło w minioną niedzielę w godzinach porannych. Mężczyźni bili ofiarę m.in. drewnianą pałką, kopali oraz ciągnęli za samochodem. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Do brutalnego pobicia doszło w minioną niedzielę w Ociążu. Z treści zeznań zatrzymanych mężczyzn w wieku 32, 34 i 35 lat wynika, że bili ofiarę rękami, nogami oraz drewnianą pałką. – Działali wspólnie i w porozumieniu. Wbrew jego woli zabrali pokrzywdzonego z miejsca zamieszkania, przewieźli samochodem na drogę polną i ponownie zastosowali przemoc poprzez bicie rękami i nogami – informował Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ W TEMACIE: 

Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia. Na wtorek zaplanowano sądowo-lekarską sekcję zwłok, która ma dać odpowiedź na pytanie, co było bezpośrednią przyczyną śmierci 35-latka. – Od jej wyników zależeć będzie finalna kwalifikacja czynu – dodaje Meler. Prokuratura informuje, że motywem trzech zatrzymanych była chęć zemsty. – Udali się do ofiary celem wymierzenia mu sprawiedliwości. Mężczyźni pozostawali w konflikcie przez wcześniejsze zatargi.

Prokuratura złożyła wniosek do sądu o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztu. Do wniosku przychylono się i najbliższe trzy miesiące napastnicy spędzą za kratkami.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick