Bili go m.in. drewnianą pałką oraz ciągnęli za samochodem. Trzech mężczyzn usłyszało zarzuty

13
Powracamy do tematu brutalnego i tragicznego w skutkach pobicia, do którego doszło pod koniec tygodnia w powiecie ostrowskim. 35-latek zmarł po tym - jak ustaliła prokuratura - był bity m.in. drewnianą pałką oraz ciągnięty za samochodem. Trzech zatrzymanych mężczyzn przyznało się do winy. Postawiono im już zarzuty.

35-latka odnaleziono w niedzielę rano na terenie jednej z posesji w Ociążu. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Tego samego dnia zatrzymano w tej sprawie trzech mężczyzn w wieku 32, 34 i 35 lat. To mieszkańcy powiatu ostrowskiego. Zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zostali przesłuchani.

Prokuratura przekazała najnowsze ustalenia w tej sprawie. – Działali wspólnie i w porozumieniu. Ofiarę wielokrotnie bili drewnianą pałką, rękami i nogami. Wbrew jego woli zabrali pokrzywdzonego z miejsca zamieszkania, przewieźli samochodem na drogę polną i ponownie zastosowali przemoc poprzez bicie rękami i nogami. Następnie skrępowali mu nogi pasem holowniczym i ciągnęli za samochodem – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zatrzymani mężczyźni przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia. Postawiono im wstępne zarzuty, za które grozi kara od trzech do 15 lat więzienia.

Na wtorek zaplanowano sądowo-lekarską sekcję zwłok, która ma dać odpowiedź na pytanie, co było bezpośrednią przyczyną śmierci 35-latka. – Od jej wyników zależeć będzie finalna kwalifikacja czynu – dodaje Meler.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  1. Przecież powrót do społeczeństwa, takich zwyrodnialców nie ma sensu. Jeżeli to nie było morderstwo to ja nie wiem co ja myślę?

  2. Co to 15 lat karę ciężkich robót i dozgone wysokie alimenty dla żony, lub ich tak samo potraktować a nie 15 lat w cieple i posiłki pod nos i nic nie robienie kpina

  3. Robi się coraz gorzej na naszych ulicach też byłem kilka razy prowokowany pod Ostrowskim marketami głupimi tekstami i nie przeszkadzało im że jestem z rodziną nawet nie wiedząc kim jestem.

  4. Gdzieś pisali, że to działanie za tematy z przeszłości. Być może był ktoś gnębiony albo bity, nikt nie reagował, a w psychice siedziało. Nie osądzajmy nie znając całej sprawy, aczkolwiek znajomi powinni jednak inaczej zareagować i powstrzymać, a nie pomagać…

  5. Za zabójstwo z użyciem broni 25 lat, za tortury, zabójstwo ze szczególnym okrucieńswtem i długotrwałą śmierć ofiary straszliwych męczarniach 15 lat. Logika polskiego prawodaswtwa – chcesz dostać mniej odsuadki za abójstwo – tortutuj i zakatuj ofiarę na śmierć. Chcesz dostać jeszcze mniej? Przejedź ją samochodem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick