„Bez względu na barwy polityczne” – plany nowego wojewody

25
Łukasz Mikołajczyk oficjalną nominację na stanowisko wojewody wielkopolskiego odebrał 25 listopada. Od tego dnia minął już ponad tydzień, więc można śmiało wyczekiwać pierwszych kroków i decyzji polityka. Przegrał wybory do Senatu RP, ale stał się "oczami i uszami rządu w województwie wielkopolskim".

CZYTAJ: Łukasz Mikołajczyk wojewodą wielkopolskim!

Choć w kuluarach mówiło się o kandydaturze Łukasza Mikołajczyka na stanowisko wojewody wielkopolskiego, to nominacja była dla niego dużym zaskoczeniem. Koledzy-politycy nie szczędzą uszczypliwości w jego kierunku mówiąc, że „nie został senatorem, a został wojewodą”.

Łukasz Mikołajczyk odwiedził w środę studio Telewizji Proart i był gościem Magdaleny Wojciechowskiej w programie Komentarze i Opinie. Mówił o swoich planach, które chce realizować bez względu na opcję polityczną. – Zaproszę na spotkanie wszystkich szefów powiatów całej Wielkopolski, samorządowców. Zobaczymy, kto przyjmie zaproszenie, a kto nie. Na tych spotkaniach chcę rozmawiać o konkretach, ale chcę też żeby przebiegło to w atmosferze ponad podziałami politycznymi – mówi Łukasz Mikołajczyk.

>> Lek na cukrzycę zanieczyszczony rakotwórczym środkiem chemicznym? Jest odpowiedź ministerstwa <<

Premiera programu Komentarze i Opinie już dziś (środa) o godzinie 18.10 na antenie Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

25 KOMENTARZE

  • 24
   21

   Tak, spowodowała, że pan wojewoda przegrał drugie z rzędu wybory. Satysfakcja jest ogromna, a to dla mnie więcej niż przedwyborcze miliony eksministra na halę widmo. 🙂

  • 13
   1

   Matecka bardzo mnie zaskoczyła startując só senatu z list PO. Przez ostatnie 4 lata PO płuło na p. Klimek i na nią jako zastępcę prezydenta a ona powiedziała że deszcz pada

  • 11
   13

   Drodzy ostrowianie poszkodowani przez wymiar sprawiedliwości idźcie do senator Mateckiej i pokażcie pani senator jak działa sądownictwo. Senator Matecka urwała się z choinki i pojęcia nie ma o tym co mówi. Dlatego trzeba jej pokazać i niech pomoże wam w tych sprawach, zobaczymy jej skuteczność, czy stoi po stronie obywateli czy kasty sedziowskiej.

  • 12
   8

   Matecka ma? Z zawodu archeolog, cały czas grzała cztery litery na dobrych posadkach. Osoba, która nic nie wniosła dla naszego miasta.

  • 11
   14

   Klasa panie Wojewodo. Zawsze wiedziałam że pan ma klasę, i że dla dobra mieszkańców regionu dużo jest pan wstanie zrobić. Aktywnie dżądał pan jako senator i jestem pewna że będzie pan bardzo aktywny jako wojewoda. Wielkopolska słynie z przedsiębiorczości brawo.

 1. 18
  16

  czy to prawda, że ten Mikołajczyk zanim przegrał wybory to wydał na biuro senatorskie pół miliona złotych??? i to wszystko z budżetu państwa, czyli kasy wszystkich Polaków!!!

 2. 13
  23

  Żal ki tych co nie glosowali na Mikołajczyka… takiego świetnego parlamentarzysty już nie będziemy mieli. Bardzo aktywny! Plusem jest to że mamy NAJLEPSZEGO Wojewodę w Polsce!!!

 3. 14
  6

  Ludzie nie chcieli, koledzy pomogli. Kasa na prywatną halę była a czy będzie również na halę miejską? Panie Mikołajczyk trochę skromności i pokory. Mniej gornolotnych słów co to pan nie zrobił dla Polski. Ludzie tego nie zauważyli i nie wybrali pana ani prezydentem Ostrowa ani senatorem.

  • 6
   12

   To prawda ludzie w komisjach nie chcieli, stąd tyle głosów nieważnych PO stronie Pana Mikołajczyka. Proszę darować sobie personalne wycieczki pt ,,trochę skromności i pokory” nie ma pan pojęcia o pozimie skromności i pokory Pana Wojewody.

  • Trochę faktów pan Mikołajczyk osiągnął rewelacyjne poparcie ponad 77 000 głosów. Przegrał niewielka ilością głosów. Ma wielkie poparcie w okręgu. Ludzie docenili prace senatora dla okręgu.

 4. Zastanawia mnie to, że dwa razy przegrywa się wybory i dostaję się nagrodę w postaci funkcji wojewody. Żeby zostać Kimś tak ważnym, to pierwsze trzeba mieć kwalifikacje, a po drugie poparcie społeczne. Czy te warunki spełnia obecny wojewoda?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick