Bez problemów w Toruniu. Jest kolejne zwycięstwo koszykarskiej Stali

Bez większych problemów poradzili sobie w niedzielne popołudnie koszykarze Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski w Toruniu wygrywając z Arriva Twarde Pierniki 76:57.

Trzy wygrane kwarty w tym dwie przewagą 10 punktów pozwoliły koszykarzom Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie. Zespół prowadzony przez Andrzeja Urbana ograł Arriva Twarde Pierniki Toruń w spotkaniu 6. kolejki Orlen Basket Ligi, choć znowu nie mógł wystąpić w pełnym składzie. Z powodu choroby w meczu nie wystąpił Michał Chyliński.

Goście dobrze rozpoczęli spotkanie wychodząc na prowadzenie za sprawą Ojarsa Silinsa. Wraz z upływem kolejnych minut przewaga punktowa systematycznie powiększała się, aż zrobiło się 15:6, a później 20:8. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:10 dla „Stalówki”.

W drugiej części gospodarze wzięli się za odrabianie strat i dominowali pod koszem przeciwników zmniejszając ich przewagę. Co prawda Twarde Pierniki wygrały tę odsłonę 22:16, ale do przerwy przegrywały 32:36.

Kolejne kwarty zwiastowały jeszcze większe emocje. Korekty i wskazówki przekazane koszykarzom Arged BM Stali przez sztab trenerski przyniosły efekt i pozwoliły wrócić do grania z pierwszej kwarty. Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego ponownie zaczął przeważać i wygrał trzecią odsłonę, choć nie bez problemów. Przez pierwsze 3 minuty żaden z zawodników ani jednej, ani drugiej drużyny nie był w stanie rzucić celnie do kosza. Przerwał to Damian Kulig trafiając z wyskoku za 3.

9-punktowa zaliczka przed ostatnimi 10 minutami gry pozwalała Stali spokojnie kontrolować przebieg spotkania, ale koszykarze musieli cały czas być na baczności, bo nie takie przewagi w mig bywały roztrwaniane na parkietach nie tylko Orlen Basket Ligi.

Tym razem jednak nic takiego nie miało miejsca, a „Stalówka” tylko powiększała prowadzenie w tym spotkaniu z 53:44 na początku do 72:52 na 3 minuty przed końcem. Przebieg czwartej kwarty dawał jasno do zrozumienia, że to goście będą górą w tym starciu i tak też się stało. Zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego wygrali 76:57.

Arriva Twarde Pierniki Toruń – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 57:76 (10:20, 22:16, 12:17, 13:23)

Toruń: A. Smith 15, G. Filipović 10, T. Diggs 9, B. Diduszko 6, A. Kunc 6, A. Cel 5, W. Tomaszewski 4, M. Vucić 2, H. Lipiński 0, P. Sowiński 0
Ostrów: D. Kulig 17, N. Djurisić 17, A. Skele 11, O. Silins 9, R. Chatman 8, A. Mikalauskas 8, D. Brembly 2, K. Sulima 2, A. Załucki 2, W. Sewioł 0.