Wojowniczki! KS Basket Ostrovia pewnie sięgnęła po zwycięstwo

Pewne siebie, zdecydowane i zdeterminowane. Takie były dziś zawodniczki KS Basket Ostrovia Ostrów Wielkopolski w meczu z Contimax MOSiR Bochnią, który wygrały 67:53. To drugie zwycięstwo ostrowianek w 1. Lidze, przy czym oba wywalczyły na domowym parkiecie.

– Taki właśnie był plan. W pełni zrealizowałyśmy taktykę – skomentowała tuż po meczu to ważne zwycięstwo trenerka KS Basket Ostrovia Katarzyna Motyl. Po ostatniej trudnej do przełknięcia dla drużyny porażce z AZS Politechniką Koroną Kraków, ostatnie dni dziewczyny spędziły na intensywnych treningach.

Dzisiejszy pojedynek w hali sportowej SP9 w Ostrowie zaczął się od prowadzenia bochnianek. Pierwsze punkty zdobyły rywalki Ostrovii, ale bardzo szybko okazało się, że mecz przebiega w duchu „punkty za punkty”, a dynamika i tempo gry wrastały z każdą kwartą. Po pierwszej Ostrovia prowadziła jednym punktem 18:17.

Druga kwarta była chyba najbardziej dynamiczną w całym meczu. Katarzyna Joks i Karolina Dżochowska wyraźnie wybijały się na tle zespołu. Jak przyznała w pomeczowym wywiadzie trenerka Katarzyna Motyl – jej taktyka zakładała właśnie położenie ciężaru gry na te dwie zawodniczki. Oczywiście każdy punkt ostrowianki musiały wywalczyć intensywną grą zarówno w ataku, jak i obroną. Contimax MOSiR Bochnia nie oddawały punktów łatwo, a po obu stronach sędzia odnotował liczne faule. Nie brakowało też akcji, w których zespoły traciły sytuacje. Finalnie znów triumfowały gospodynie wygrywając 2. kwartę 18:10, jednocześnie zamykając pierwszą połowę wynikiem 15:10.

Trzecia część pojedynku znów okazała się szczęśliwa dla Ostrovii. Kwarta zakończyła się wynikiem 15:10, choć sama gra była już nieco bardziej chaotyczna. Widać było silną presję u obu drużyn. Pojawiły się jednak cenne rzuty m.in. za 3 punkty Katarzyny Joks czy zdobyte w indywidualnych, szybkich akcjach Karoliny Dżochowskiej. Po trzeciej kwarcie na tablicy zobaczyliśmy wynik 51:37.

Jedynie czwarta kwarta zakończyła się remisem 16:16 i ostatecznie zwycięstwem ostrowianek 67:53. Ta część spotkania była już najbardziej wyważona, a obie drużyny wiedziały na czym stoją i utrzymywały tempo gry. Nie dało się nie zauważyć, że zawodniczki z Bochni straciły nadzieję na nadrobienie strat.

Kolejny mecz KS Basket Ostrovia rozegra na wyjeździe w Swarzędzu. Zaplanowany jest na 15 listopada, więc przed zespołem czas zarówno na regenerację, jak i solidne przygotowanie do 5. kolejki.

Mecz KS Basket Ostrovia – Contimax MOSiR Bochnia mogli na żywo obejrzeć widzowie Telewizji Proart, a transmisję udostępnialiśmy także na naszym portalu.

Wynik punktowy zawodniczek z meczu:

KS Basket Ostrovia Ostrów Wielkopolski (67): Katarzyna Joks – 25, Karolina Dżochowska – 24, Kinga Dekert – 6, Wiktoria Szych – 5, Julia Zaremba – 3, Aleksandra Ster – 2, Maria Wybraniec – 1, Julia Kunicka – 1

Contimax MOSiR Bochnia (53): Anna Krawiec – 21, Kornelia Bukowczan – 12, Anita Plucińska – 6, Wiktoria Duchnowska – 6, Katarzyna Kocaj – 5, Magdalena Szkop – 2, Wiktoria Zając – 1