DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

„Bez lipy, było warto”. Nietypowy prezent dla uczniów ostrowskiego ZAP-u [WIDEO]

90 lip powędrowało w ręce najzdolniejszych uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Wszystko to podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Blisko 5 mln uczniów w tym ok. 3 mln ze szkół podstawowych i prawie 2 mln ze szkół ponadpodstawowych w całej Polsce zakończyło dzisiaj rok szkolny. A pożegnała ich iście wakacyjna pogoda.

Odświętne ubrania, nienaganny makijaż, ale umówmy się… każdy z nich czekał na moment otrzymania świadectwa i możliwość oficjalnego rozpoczęcia wakacji. Uczniowie  Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim zamiast książek, jako nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce, otrzymali…. lipy. – W degradującym się przyrodniczo świecie uznaliśmy, że o wiele lepszym pomysłem będzie roślina. Dostaliśmy 90 drzewek. Podarujemy je naszym uczniom. Myślę, że jeżeli ktoś za 20 lat spojrzy na drzewo, które będzie świadectwem jego szkolnych dokonać, to powie sobie: bez lipy, było warto – mówi Magdalena Wojtasz, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.

A zanim wybrzmiał ostatni dzwonek i uczniowie ostrowskiego ZAP-u opuścili mury szkoły spotkali się w auli oraz podziękowali nauczycielom i pedagogom za ostatnie kilka miesięcy wspólnej pracy.

Zakończenie roku szkolnego to też dla nauczycieli zawsze czas podsumowań. Tych również w auli ZAP-u nie brakowało. – Myślę, że jak każdy rok szkolny, ten zakończony był po prostu fascynujący, niesamowity i nieziemski. Większość z naszych uczniów pokonała siebie. My zawsze powtarzamy, że jeśli porównujesz się z kimś innym, to zawsze znajdzie się ktoś lepszy i ktoś gorszy. To porównanie nie jest absolutnie miarodajne – tłumaczy Renata Jakubczyk, nauczycielka z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.

Świadectwa odebrane, pożegnanie z nauczycielami zaliczone, teraz nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się latem i wyjechać na wakacje. Te potrwają dokładnie 72 dni.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • A
    Aruro

    sobota, 22 czerwca, 2024

    Bardziej by się ucieszyli, gdyby dostali po krzaczku „maryśki”

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz