Będzie się można kąpać na Piaskach. Jest decyzja wojewody

1
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann nie znalazł podstaw do zakwestionowania uchwały Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego dotyczącej kąpieliska na Piaskach.

Ci, którzy obawiali się, że w tym roku nie będzie strzeżonego kąpieliska Piaski-Szczygliczka, mogą odetchnąć z ulgą. Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podjął decyzję zezwalającą na korzystanie w sezonie letnim z zalewu dobrze znanego mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego i nie tylko.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

– Wojewoda wielkopolski nie dopatrzył się niczego, co musiałby zakwestionować w związku z uchwałą Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w sprawie sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski w 2018 roku – mówi Tomasz Stube, kierownik oddziału mediów i komunikacji społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Uchwałę dotyczącą kąpieliska na Piaskach ostrowscy radni podjęli podczas nadzwyczajnej sesji zwołanej 18 maja. Był to jedyny punkt posiedzenia. Podczas burzliwej dyskusji opozycja krytykowała władze miasta za to, że temat kąpieliska nie został poddany pod głosowanie na kwietniowej sesji. Prezydent Beata Klimek tłumaczyła, że winę za to ponosi urzędnik, wobec którego zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Sezon kąpielowy rusza 23 czerwca i potrwa do 30 września.

ZOBACZ TEŻ: Radni byli „za”, ale o przyszłości kąpieliska na Piaskach zdecyduje wojewoda

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick