DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Będzie drożej za śmieci. Kto za to zapłaci?

Rosną koszty za odbiór i transport odpadów. W Ostrowie Wielkopolskim będzie drożej. Czy mieszkańcy zapłacą bezpośrednio czy pośrednio?

CZYTAJ TEŻ: Komentarze po braku absolutorium dla Beaty Klimek. Dlaczego PO nie była przeciw, a wstrzymała się od głosu?

Jednym z tematów czerwcowej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego była kwestia wysokości opłat za odbiór i transport odpadów. Władze miasta chwalą się, że stawki za te usługi są „jednymi z najniższych”, ale to nie oznacza, że nie będzie drożej. Będzie. Zostało to zapowiedziane podczas czwartkowego posiedzenia. Już dzień przed nim poinformowała o tym prezydent Beata Klimek: – Aby nie obciążać tymi kosztami ostrowian, na najbliższej sesji rady miejskiej zaproponuję radnym dołożenie do systemu gospodarki odpadami dodatkowych 240 tys. zł.

Sprawę skomentował dla Telewizji Proart i wlkp24.info w przerwie sesji zapytany o to wiceprezydent Mikołaj Kostka. Jak zaznaczył, wpływ na wzrost kosztów mają głównie trzy czynniki: wzrost minimalnego wynagrodzenia, a także wyższe opłaty za energię elektryczną i paliwa. – Z jednej strony nie zmieniamy stawki od blisko trzech lat, ale dynamicznie rosną koszty i jest potrzeba dopłaty do systemu. Oczywiście ta dopłata jest ze środków wszystkich podatników, którzy na ten budżet się składają  – wyjaśnił.

Odniósł się także do kwestii ewentualnych bezpośrednich podwyżek, a więc podniesienia rachunków za zagospodarowanie odpadami dla mieszkańców. Odpowiedź w tej kwestii znajdziesz w materiale wideo.

2 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • H
  Heheszek

  czwartek, 20 czerwca, 2024

  Lata zaniedbań powoli dopadają mieszkańców.

  Odpowiedz
 • M
  myślący

  piątek, 21 czerwca, 2024

  Oo pan vice, hehehehehe wesoło dziś 🙂

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz

>